Březen 2012

Černobílý svět - Kathryn Stockett

31. března 2012 v 8:56 | Terry
Název: Černobílý svět
Původní název: The Help
Autor: Kathryn Stockett
Žánr: společenský román, beletrie
Počet stran: 408
Datum vydání: 2011/03

Anotace:

Společenský román Černobílý svět je jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy - matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně.
Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích. Černobílý svět patří ke knihám, které stojí za to číst.
E-book:Download
Hodnocení Terry:
Hodnovcení Tess:

Co my na to:

"Román o pomyslných hranicích, které lide mezi sebou vytvořili, nejen mezi černými a bílými, ale také mezi bílými samotnými. Chcete-li něco změnit, musíte někdy opravdu hodně, ale hodně zariskovat. a na každého jednou dojde dokonce i na někoho jako je Hilly Holbrooková, takže jestli máte ve svém okoli taky nějakou tu Hilly, tak vězte, že i na ni jednou dojde. :)"
Terry

"Kniha plná emocí. Smích, slzy a lítost u mě když jsem četla tuhle knihu nechyběli. Když jsem knihu dočítala, přála jsem si, aby toho bylo víc. Skvělá kniha o životě černých hospodyň, které pracují pro hodné i zlé paničky. U některých částí jsem se pobavila, u některých jsem se rozplakala. Skvělá kniha!"
Tess


Memoáry

30. března 2012 v 10:24 | Terry

Divočina

- Cheryl Strayed

Zase ona: Zrození Meryl Streep

- Michael Schulman

Deník

- Héléne Berr

Králova řeč

- P. Conradi a M. Logue


Nebezpečná metoda

- John Kerr

Lincoln * Tým Rivalů

- Doris Kearns Goodwin

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou

- Alan Alda

Barbra * Příběh legendy

- Andersen Christopher

Cher * Naprosto bez zábran

- Lawrence J. Quirk

Edith Piaf

- Simone Berteaut

Umění vládnout

- Margaret Thatcher

Leni Riefensrahlová * Život a dílo "Hitlerovy filmařky"

- Steven Bach

La bella vita

- Vida Adamoli

Dveře

- Magda Szabó

Tak šel můj život

- Jane Fonda

Svět podle Joan

- Joan Collins

Mé šťastné hvězdy

- Shirley MacLaine

Kniha upírů - Ditte a Giovanni Bandini

30. března 2012 v 10:05 | Terry
Název: Kniha upírů
Původní název: Das Vampirbuch
Autor: Ditte a Giovanni Bandini
Žánr: esoterika
Počet stran: 228
Datum vydání: 2009/12


Anotace
Krev je jeho vášní Upír je poutník mezi hranicemi a světy, smrtí a životem, tělem a duchem, mezi dnem a nocí. Je to smyslný a atraktivní svůdce. Od doby, kdy před více než sto lety vstoupil na literární scénu jako Drákula, lidi neuvěřitelně fascinuje. Ovlivňuje vzhled, oblékání a životní styl mnoha skupin. Co jsou to vlastně psychičtí upíři a upíři vůbec? Musí se nutně živit krví? Jsou v příbuzenském vztahu s vlkodlaky, nadpřirozenými bytostmi či se zombie? Autoři po této bytosti pátrali, sledovali její proměnu v průběhu času od původního až k modernímu psychickému upírovi.
E-book:Download
Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:zatím nečetla

Co my na to:

" Pěkně napsaná kniha, rotzebírající pohled na upíra jak v dnešní době, tak v minulost. Obsahuje i mnoho mýtů a pověstí z celého světa. jestli se zajímáte o tématiku upírů, pak si ji určitě nenechte ujít."
Terry

Esoterika

30. března 2012 v 9:53 | Terry

Kniha upírů

- Ditte a Giovanni Bandini

Kniha andělů

- Ditte a Giovanni Bandini

Upíři a vlkodlaci v českých zemích

- Vladimír Liška
*
*

Soundtracky

30. března 2012 v 9:00

Instrumentální

*

Memoirs of a Geisha OST

**
**

Muzikálové

*

The Phantom Of The Opera OST

**
**

Zpívané

*
**
**

M 2007

29. března 2012 v 20:50 | Terry

Edith Piaf

/ La Mome (2007)


Fantom opery / Phantom of the Opera (2004)

29. března 2012 v 20:08 | Terry
Láska, která neumírá, hudba, která je věčná


Podle knižní předlohy
Fantom opery - Gaston Leroux
• Země ... USA / Velká Británie
• Žánr ... Muzikál / Drama / Romantický / Thriller
• Délka ... 143 min.
• Scénář ... Vanessa Taylor, Evan Daugherty
Kamera ... John Mathieson
• Režie ... Joel Schumacher
• Hudba ... Junkie XL
• Premiéra v ČR ... 01.05.2014
* Hodnocení na CSFD ... 73%
Popis:
Hlas ji volá. Z temných koutů Opery, která je domovem mladičké sboristky Christine Daaé (EMMY ROSSUM), povzbuzuje její mimořádný talent. Jen učitelka baletu, paní Giryová, (MIRANDA RICHARDSON) ví, že Christinin tajemný "Anděl hudby" je vlastně Fantom (GERARD BUTLER), znetvořený hudební génius, jenž obchází divadelními katakombami a děsí členy souboru. Temperamentní diva La Carlotta (MINNIE DRIVER) naštvaně odejde uprostřed kostýmové zkoušky na nejnovější inscenaci. Divadelním šéfům (SIMON CALLOW a CIARAN HINDS) nezbývá nic jiného než do světel reflektorů postavit Christine.

Její výkon při premiéře uchvátí diváky i Fantoma. Ten se rozhodne učinit svou oblíbenkyni operní hvězdou. Není však jediným mužem, který je mladou sopranistkou nadšen. Christine se zanedlouho začne dvořit bohatý divadelní mecenáš, vikomt Raoul de Chagny (PATRICK WILSON). Byť je Christine svým charismatickým rádcem okouzlena, přitahuje ji i Raoul, přítel z dětství, a to Fantoma mučí. Nespoutané vášně - zuřivá žárlivost a spalujícím plamenem planoucí láska - přivedou v dramatickém crescendu všechny tři hrdiny do bodu odkud není návratu.

Fantom Opery podle románu Gastona Lerouxe vydělal v divadelní i ve filmové podobě po celém světě přes tři miliardy dolarů. Původního alba The Phantom Of The Opera se prodalo více než 40 milionů nosičů, bylo oceněno zlatými i platinovými deskami ve Spojeném Království i Spojených Státech. Jeho strhující melodie a citlivá hudba získaly producentovi a skladateli Andrew Lloydovi Webberovi a jeho spolupracovníkům mnoho ocenění a poct.

Hrají

Gerard Butler ... Eric (Fantom)
Emmy Rossum ...Christine
Patrick Wilson ... Raul
Minnie Driver ...Carlotta
Miranda Richardson ... Madame Giry
a další ...



Díky za vzpomínky - Cecelia Ahern

29. března 2012 v 19:45 | Terry
Název: Díky za vzpomínky
Původní název: Thanks for the Memories
Autor: Cecelia Ahern
Žánr: román/pro ženy/romance
Počet stran: 344
Datum vydání: 2009/03


Anotace

Joyce Conwayovou pronásledují zvláštní vzpomínky - v duchu vidí uzoučké dlážděné uličky v Paříži, kterou nikdy nenavštívila. A noc co noc se jí zdá o neznámé blonďaté dívence. Tento pocit déjà vu pokračuje i po propuštění z nemocnice, kde bojovala o život po strašlivé nehodě. Zůstala naživu, ale její manželství se po této události ocitlo v troskách.

Justin Hitchcock je rozvedený, opuštěný nepokojný muž. Po příjezdu do Dublinu, kde má přednášet o umění, se seznamuje s lékařkou Sarah, která ho přemluví, aby se stal dárcem krve. Justin si uvědomí, že je to po dlouhé době první skutek, který mu vychází přímo ze srdce. Jednoho dne Justin dostane košíček muffinů s lístkem, na kterém je napsáno pouze jediné slovo: Díky. Zakrátko následují další pozornosti. Justin se rozhodne neznámého odesílatele vypátrat a výsledky tohoto pátrání mu navždy změní život.


E-book:není
Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:zatím nečetla

Co my na to:

" Připravte si balení kapesníčků! Slzy smíchu vám potečou proudem! :D
Vtipné, čtívé - prostě úžasné! "
Terry