Březen 2012

Černobílý svět - Kathryn Stockett

31. března 2012 v 8:56 | Terry
Název: Černobílý svět
Původní název: The Help
Autor: Kathryn Stockett
Žánr: společenský román, beletrie
Počet stran: 408
Datum vydání: 2011/03

Anotace:

Společenský román Černobílý svět je jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy - matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně.
Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích. Černobílý svět patří ke knihám, které stojí za to číst.
E-book:Download
Hodnocení Terry:
Hodnovcení Tess:

Co my na to:

"Román o pomyslných hranicích, které lide mezi sebou vytvořili, nejen mezi černými a bílými, ale také mezi bílými samotnými. Chcete-li něco změnit, musíte někdy opravdu hodně, ale hodně zariskovat. a na každého jednou dojde dokonce i na někoho jako je Hilly Holbrooková, takže jestli máte ve svém okoli taky nějakou tu Hilly, tak vězte, že i na ni jednou dojde. :)"
Terry

"Kniha plná emocí. Smích, slzy a lítost u mě když jsem četla tuhle knihu nechyběli. Když jsem knihu dočítala, přála jsem si, aby toho bylo víc. Skvělá kniha o životě černých hospodyň, které pracují pro hodné i zlé paničky. U některých částí jsem se pobavila, u některých jsem se rozplakala. Skvělá kniha!"
Tess


Memoáry

30. března 2012 v 10:24 | Terry

Divočina

- Cheryl Strayed

Zase ona: Zrození Meryl Streep

- Michael Schulman

Deník

- Héléne Berr

Králova řeč

- P. Conradi a M. Logue


Nebezpečná metoda

- John Kerr

Lincoln * Tým Rivalů

- Doris Kearns Goodwin

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou

- Alan Alda

Barbra * Příběh legendy

- Andersen Christopher

Cher * Naprosto bez zábran

- Lawrence J. Quirk

Edith Piaf

- Simone Berteaut

Umění vládnout

- Margaret Thatcher

Leni Riefensrahlová * Život a dílo "Hitlerovy filmařky"

- Steven Bach

La bella vita

- Vida Adamoli

Dveře

- Magda Szabó

Tak šel můj život

- Jane Fonda

Svět podle Joan

- Joan Collins

Kniha upírů - Ditte a Giovanni Bandini

30. března 2012 v 10:05 | Terry
Název: Kniha upírů
Původní název: Das Vampirbuch
Autor: Ditte a Giovanni Bandini
Žánr: esoterika
Počet stran: 228
Datum vydání: 2009/12


Anotace
Krev je jeho vášní Upír je poutník mezi hranicemi a světy, smrtí a životem, tělem a duchem, mezi dnem a nocí. Je to smyslný a atraktivní svůdce. Od doby, kdy před více než sto lety vstoupil na literární scénu jako Drákula, lidi neuvěřitelně fascinuje. Ovlivňuje vzhled, oblékání a životní styl mnoha skupin. Co jsou to vlastně psychičtí upíři a upíři vůbec? Musí se nutně živit krví? Jsou v příbuzenském vztahu s vlkodlaky, nadpřirozenými bytostmi či se zombie? Autoři po této bytosti pátrali, sledovali její proměnu v průběhu času od původního až k modernímu psychickému upírovi.
E-book:Download
Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:zatím nečetla

Co my na to:

" Pěkně napsaná kniha, rotzebírající pohled na upíra jak v dnešní době, tak v minulost. Obsahuje i mnoho mýtů a pověstí z celého světa. jestli se zajímáte o tématiku upírů, pak si ji určitě nenechte ujít."
Terry

Esoterika

30. března 2012 v 9:53 | Terry

Kniha upírů

- Ditte a Giovanni Bandini

Kniha andělů

- Ditte a Giovanni Bandini

Upíři a vlkodlaci v českých zemích

- Vladimír Liška
*
*


Gejša - Arthur Golden

27. března 2012 v 9:25 | Terry


Název: Gejša
Původní název: Memoirs of a Geisha
Autor: Arthur Golden
Žánr: fikce, román
Počet stran: 448
Datum vydání: 2006/01
Rok vydání originálu: 1997
ISBN: 80-249-0644-9

Hodnocení na Databázi knih: 92%

Anotace

Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátku z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš - tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké -, podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou - a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila....

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:zatím nečetla