Barbra * Příběh legendy - Andersen Christopher

30. března 2012 v 10:31 | Terry

Název: Barbra * Příběh legendy
Původní název: Barbra. The Way She Is
Autor: Andersen Christopher
Žánr: životopis
Počet stran: 399 (16 stran černobílých fotografií)
Datum vydání: 2008

Anotace:

Je legendou, která nepotřebuje příjmení, ikonou, jedinečnou divou milovanou i nenáviděnou, uctívanou i obávanou, zbožňovanou i zatracovanou. Přesto o Barbře Streisandové většinou víme jen oposlouchaná klišé: holka z Brooklynu, která prorazila do velkého světa, ošklivé káčátko, jež vyrostlo v moderní Nefertiti, politická diletantka, která jezdí k barikádám v limuzíně, největší zpěvačka populárních písní, jaká kdy žila, filantropka, distingovaná dáma i lakomá křupanka, žena, jejíž rysy si každý zapamatuje hned napoprvé špičaté nehty, lehce šilhavé oči, ten nos, ten hlas. I davům na celém světě, které ji zbožňují, zůstává Barbra vzdálená, neznámá, nedosažitelná. Až dosud. Christopher Andersen, autor úspěšných knih o prezidentech a prvních dámách (Jack a Jackie Kennedyovi; Bill a Hillary; George a Laura), princezně Dianě či Jane Fondové a dalších hollywoodských hvězdách, maluje podle výpovědí očitých svědků Barbřina rušného života překvapivý portrét pravé tváře umělkyně a ženy. Odkrývá nové podrobnosti o svatbě a manželství s Jamesem Brolinem; zjišťuje informace o mnoha úspěšných i neúspěšných vztazích a románcích, mimo jiné s princem Charlesem, tragicky zesnulým přítelem princezny Diany Dodim Fayedem, ale také Warrenem Beattym, Ryanem ONealem, kanadským premiérem Pierrem Trudeauem, Stevem McQueenem, Richardem Gerem, Krisem Kristoffersonem, Donem Johnsonem, Johnem Voightem, Andrem Agassim, Milošem Formanem a dalšími. Dozvídá se, k čemu došlo mezi Barbrou a prezidentem Billem Clintonem v Bílém domě, jaký je jejich vztah dnes a co si o Barbře myslí Hillary. A samozřejmě se podrobně věnuje všem filmům od Funny Girl přes Takoví jsme byli a v Československu natáčenou Jentl až po Pána přílivu koncertům, albům, jež lámala všechny rekordy, i krušným začátkům v newyorských klubech a divadlech, které komplikovala Barbřina nedochvilnost, povýšenost a obrovské ego. Ať už ji milujete, nenávidíte, nebo vás zkrátka okouzlil její neuvěřitelný talent, tohle je jasné: Barbra je jen jedna. (životopis Barbry Streisand)
E-book:není
Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:

Co my na to:
"Nádherně napsaný životopis, je to, jako číst nějaký román. Kniha je velmi čtivě napsaná, není to žádný výčet typu, narodila se, proslavila se, vdala se. Tento životopis je psaný formou románu, či vyprávění a v podstatě se čte sám. Fanouškům barbry streisand (mezi ně patřím i já) knihu vřele doporučuji. v levných knihách ji seženete doslova za hubičku. :) "
Terry

"Miluji čtení biografií. Mám vždy pocit, že blíže poznávám svou oblíbenou celebritu. Někdy slavnou ososbu poznám málo, někdy z poloviny a někdy z velké části. U téhle knihy je to ten poslední případ. Spisovatel Barbru Streisand líčí v takovém světle, v jakém jí neznáme. Nikdy bych do ní neřekla, že je taková perfekcionistka. Nikdy bych do ní neřekla, jak se chová za kamerou a ve studiu. Některé by možná její chování odradilo. Mě ne. Její osobnost mě zaujala. Je to tak silná žena, která dokáže naprosto cokoliv, od zpěvu po politiku. Pro mě je Barbra Streisand jednou z největších žijících legend v Hollywoodu a tahle biografie jen ukazuje, jak skvělá dokáže Barbra Joan Streisand (která se z chudoby dostala až k velkému bohatství) být. Smekám před knihou, autorem a před Barbrou."
Tess
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama