Fantom opery / Phantom of the Opera (2004)

29. března 2012 v 20:08 | Terry
Láska, která neumírá, hudba, která je věčná


Podle knižní předlohy
Fantom opery - Gaston Leroux
• Země ... USA / Velká Británie
• Žánr ... Muzikál / Drama / Romantický / Thriller
• Délka ... 143 min.
• Scénář ... Vanessa Taylor, Evan Daugherty
Kamera ... John Mathieson
• Režie ... Joel Schumacher
• Hudba ... Junkie XL
• Premiéra v ČR ... 01.05.2014
* Hodnocení na CSFD ... 73%
Popis:
Hlas ji volá. Z temných koutů Opery, která je domovem mladičké sboristky Christine Daaé (EMMY ROSSUM), povzbuzuje její mimořádný talent. Jen učitelka baletu, paní Giryová, (MIRANDA RICHARDSON) ví, že Christinin tajemný "Anděl hudby" je vlastně Fantom (GERARD BUTLER), znetvořený hudební génius, jenž obchází divadelními katakombami a děsí členy souboru. Temperamentní diva La Carlotta (MINNIE DRIVER) naštvaně odejde uprostřed kostýmové zkoušky na nejnovější inscenaci. Divadelním šéfům (SIMON CALLOW a CIARAN HINDS) nezbývá nic jiného než do světel reflektorů postavit Christine.

Její výkon při premiéře uchvátí diváky i Fantoma. Ten se rozhodne učinit svou oblíbenkyni operní hvězdou. Není však jediným mužem, který je mladou sopranistkou nadšen. Christine se zanedlouho začne dvořit bohatý divadelní mecenáš, vikomt Raoul de Chagny (PATRICK WILSON). Byť je Christine svým charismatickým rádcem okouzlena, přitahuje ji i Raoul, přítel z dětství, a to Fantoma mučí. Nespoutané vášně - zuřivá žárlivost a spalujícím plamenem planoucí láska - přivedou v dramatickém crescendu všechny tři hrdiny do bodu odkud není návratu.

Fantom Opery podle románu Gastona Lerouxe vydělal v divadelní i ve filmové podobě po celém světě přes tři miliardy dolarů. Původního alba The Phantom Of The Opera se prodalo více než 40 milionů nosičů, bylo oceněno zlatými i platinovými deskami ve Spojeném Království i Spojených Státech. Jeho strhující melodie a citlivá hudba získaly producentovi a skladateli Andrew Lloydovi Webberovi a jeho spolupracovníkům mnoho ocenění a poct.

Hrají

Gerard Butler ... Eric (Fantom)
Emmy Rossum ...Christine
Patrick Wilson ... Raul
Minnie Driver ...Carlotta
Miranda Richardson ... Madame Giry
a další ...
Co my na to:

"Nádherný film o lidské krutosti, lásce a hudbě. Odlišnost od románu, co se charakteru postav týče, by snad ani nemohla být větší, možná právě proto je pro mě film dokonalý! Miluji ty úžasné a emotivní písně. "
Terry
" První hodina naprosto úžasná, ta druhá trochu slabší, škoda, že si neudržela tempo a nebyla tak zajímavá jako ta první. Přesto je muzikál krásný, spousta nádherných písní, některé vám uvíznou v hlavě a prostě vám zní dokola. Gerard Butler jako Fantom byl dokonalý, dělalo mi problém ho někdy i poznat. Operu zbožňuji a možná proto se mi tenhle muzikál tak líbil."
Tess

Co my na to:
" Nádherný film o lidské krutosti, lásce a hudbě. Odlišnost od románu, co se charakteru postav týče, by snad ani nemohla být větší, přesto je film dokonalý!"
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama