Duben 2012

Alchymistova dcera – Katharine McMahon

25. dubna 2012 v 8:10 | Terry

Název: Alchymistova dcera
Původní název: The Alchemist's Daughter
Autor: Katharine McMahon
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány historické
Počet stran: 344
Rok vydání: 2010
Rok vydání originálu: 2006
ISBN: 978-80-7381-701-5

Hodnocení na Databázi knih: 82%

Anotace

Emilie Seldenová vyrůstá jako osamocené dítě ve starobylém sídle v anglickém Buckinghamshire, opředeném mnoha tajemstvími. Žije pouze se svým asketickým otcem Johnem, přírodovědcem a alchymistou, který z ní chce vychovat svou následovnici, a se dvěma sloužícími. A tak ačkoliv se Emilie vyzná v přírodních vědách jako žádná jiná dívka v zemi, do tajů lidské duše nikdy nepronikla, protože nemá nikoho, kdo by ji k tomuto poznání zavedl. Na jaře roku 1725 naruší jejich zatím nejodvážnější experiment - pokus vdechnout život mrtvé hmotě - příjezd dvou zajímavých mužů. Emilie pod dojmem první lásky a přívalu dosud netušených citů učiní osudové životní rozhodnutí. Ocitá se v Londýně, v honosné, ale zároveň nemilosrdné společnosti, na kterou není ani v nejmenším připravená. Pokusí se uprchnout zpátky ke svým knihám a studiu, ale místo toho narazí na ohromující tajemství. Teprve toho skandální odhalení jí pomůže vyznat se sama v sobě, pochopit své nejbližší a najít smysl svého dosud nenaplněného života.


Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:
nečetla

Anna Elliotová - Jane Austen

10. dubna 2012 v 9:23 | Terry

Název: Anna Elliotová
Původní název: Persuasion
Autor: Jane Austen
Počet stran: 208
Rok vydání: 2011
Rok vydání originálu: 1818
ISBN: 978-80-7390-008-3
Hodnocení na Databázi knih: 84%

Anotace

Vzdělaná, citlivá a oduševnělá Anna byla zasnoubena s námořním kapitánem Frederickem Wentworthem. Její rodina však tento vztah označila za společensky nepřijatelný a Anna se musela své lásky vzdát. Po letech se s bývalým snoubencem znovu setkává a zjistí, že čas její city k němu nijak nezměnil.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:zatím nečetla


Cher - Lawrence J. Quirk

8. dubna 2012 v 11:19 | Tess

Název: Cher - Naprosto bez zábran
Původní název: Cher - Totally uninhibited
Autor: Lawrence J. Quirk
Žánr: Životopisy
Počet stran: 285
Datum vydání: 1994

Anotace:

Po čtyři desetiletí oslnivého vzestupu na vrchol zábavního průmyslu šokovala a mátla Cher veřejnost tak, jako dosud nikdo. Lawerence J. Quirk v této knize vrací čas zpátky a zve čtenáře na šílenou jízdu po strmé horské dráze, po které svištěl soukromý život Cher i její kariéra. Je to příběh, který se odehrává pod palcovými titulky bulvárních novin, příběh ženy skryté za lesklým image zpívající herečky. Kniha líčí krušná léta začátků Cher, její bouřlivý a kontroverzní poměr k matce, vztah k Sonnymu Bonovi, který ji "udělal" a proti jehoř ambicím nalinkoval jí život i kariéru do těch nejmenších detailů se nakonec vzbouřila, její nepotlačitelnou náklonnost k mladším mužům včetně podrobností o stycích Cher s první ligou svalovců zábavního průmyslu, její úžasný vzestup ve filmové branži, když získala Oscara. V kostce se tu referuje jak o skandálech, které se točí kolem Cheřiny rebelantské dcery Chastity, tak o neutuchajících pověstech o tom, jak k půvabům Cher od hlavy k patě přispěla a přispívá plastická chirurgie.

Vzpoura - Andrea Cremer

4. dubna 2012 v 10:53 | Terry


Název: Vzpoura
Původní název: Wolfsbane
Autor: Andrea Cremer
Žánr:
Fantasy & Sci-fi
Serie: Smečka
Díl serie:
2
Počet dílů v serii:
4
Počet stran:
352
Datum vydání:
2011
Rok vydání originálu:
2011
ISBN:
978-80-242-3102-0

Hodnocení na Databízi knih:
84%

Anotace

Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí… Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná… Druhý díl celosvětově úspěšné akční, romantické fantasy trilogie Smečka.


Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla


Smečka - Andrea Cremer

4. dubna 2012 v 10:40 | TerryNázev: Smečka
Původní název:
Nightshade
Autor: Andrea Cremer
Žánr: Fantasy & Sci-fi
Serie:
Smečka
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: 4
Počet stran: 400
Datum vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2010
ISBN:
978-80-242-2927-0

Hodnocení na Databízi knih: 84%

Anotace

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka: je rozená bojovnice, navíc vede smečku Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Když v horách narazí na lidského mladíka napadeného medvědem grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Poté se zadívá do jeho očí a začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. Je možné, že by se mohla svému předem určenému osudu vyhnout? Co by v jejím v životě mělo být na prvním místě: slepá oddanost pravidlům, anebo láska? A opravdu mají pravidla, na kterých tak lpí, zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela? První díl celosvětově úspěšné, akční, napínavé romantické série.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla


Šedý král - Susan Cooper

4. dubna 2012 v 10:15 | Terry
Název: Šedý král
Původní název: Grey king
Autor: Susan Cooper
Žánr: fantasy
Počet stran: 176
Serie: Probuzení tmy
Díl serie: 3
Počet dílů v serii: 4
Datum vydání: 2008
Anotace
Kniha je dalším pokračováním příběhu Willa Stantona a odvěkého boje Dávných za vítězství Světla proti Temnu. Navazuje na romány Probuzení Tmy a Morana. Stejně jako tyto příběhy se odehrává ve specifické roční době, která je těsně spjata s pohanskou mytologií i s křesťanskou tradicí a ověnčena tajemnem, pověrami a nejrůznějšími zvyky (v Probuzení Tmy jsou to Vánoce, v Moraně přelom zimy a jara okolo Velikonoc). Tentokrát se příběh odehrává v období Dušiček.

Morana - Susan Cooper

4. dubna 2012 v 9:53 | Terry
Název: Morana
Původní název: Greenwitch
Autor: Susan Cooper
Žánr: fantasy
Počet stran: 144
Serie: Probuzení tmy
Díl serie: 2
Počet dílů v serii: 4
Datum vydání: 2007
Anotace
Simon, Jane a Barney odjíždějí na pozvání svého prastrýce do malého pobřežního městečka v Cornwallu, aby mu pomohli znovu získat zlatý grál nevyčíslitelné hodnoty, který si přisvojily mocnosti Temna. Na místě se setkávají s Willem Stantonem a zprvu netuší nic o jeho mimořádných schopnostech a neradi ho přijímají mezi sebe. Postupně se učí spolupracovat na cestě za grálem a za tajemným ztraceným svitkem rukopisu, ukrytým kdesi na dně moře, který teprve dává grálu smysl. Přitom krok za krokem zároveň odhalují tajemný význam a podstatu Morany, kterou jako figurínu z větviček a listí každé jaro po mnoho staletí shazují místní lidé do moře, aby přivítali návrat léta a zajistili dobré úlovky rybářům a úrodu.
V klasické americké fantasy se zázračně prolíná realita každodenního života s pověrami a folklórem, a to až téměř na hranici hororu.


Probuzení Tmy - Susan Cooper

4. dubna 2012 v 9:39 | Terry
Název: Probuzení Tmy
Původní název: The Dark is Rising
Autor: Susan Cooper
Žánr: fantasy
Počet stran: 240
Serie: Probuzení tmy
Díl serie: 1
Počet dílů v serii: 4
Datum vydání: 2007
Anotace
Uprostřed zimy, v den svých jedenáctých narozenin, odhalí Will Stanton, že má zvláštní dar - je posledním z Dávných, nesmrtelných bytostí, jejichž posláním je chránit svět před vládou Tmy. Okamžitě se vydává na cestu za šesti kouzelnými Znameními, která jednoho dne pomohou Dávným v rozhodující bitvě mezi Temnem a Světlem. Na dvanáct dní kolem Vánoc, kdy se Temno probouzí k útoku, Willovi zaplní život divy, kouzla, hrůza i radost.

Kniha andělů - Ditte a Giovanni Bandini

4. dubna 2012 v 9:20 | Terry
Název: Kniha andělů
Původní název: Buch der Engel
Autor: Ditte a Giovanni Bandini
Žánr: esoterika
Počet stran: 240
Datum vydání: 2009

Anotace

Poselství zářivě krásných světelných bytostí Andělé ztělesňují touhu člověka po čistotě a všem božském, jsou úzce spjatí s naším životem, jak o tom svědčí blahořečení a modlitby k andělům nebo zkušenosti z blízkosti smrti. Jejich vzhled zaměstnává naši fantazii. Jsou vznešení, čistí a nadpozemsky krásní, bdí nad našimi sny a našimi činy, posílají nám léčivou energii. Pohybují se mezi nebem a zemí, mezi Bohem a lidmi, zjevují se nám jako starostliví duchovní ochránci, jako průvodci zemřelých, jako nebeští rádci, ale i jako rozhněvané bytosti, které s ohnivým mečem vynášejí soud. Názory na jejich pohlaví se však různí stejně jako to, zda mají andělé skutečně křídla. Zatímco jejich zjevení vyvolávalo v dřívějších dobách bázeň a hrůzu, dnes panuje všeobecná touha po rozhovoru s těmito nebeskými posly. Žádná jiná nadpozemská bytost nerozčeří city tolik jako oni, žádná jiná tak nevzrušila fantazii malířů, básníků a režisérů.

Thrillery

4. dubna 2012 v 8:54

Dan Brown

  • Šifra mistra Leonarda
  • Ztracený symbol
  • Inferno

Chevy Stevens

Rosamund Lupton

Případ Amelia

- Kimberly McCreight

Niceville

- Carsten Stroud

Návrat z temnoty

- Liz Coley

Zmizelá

- Gillian Flynn

Dívka ve vlaku

- Paula Hawkins