Labyrint – Kate Mosse

16. května 2012 v 8:00 | Terry

Filmové zpracování: Není
Název: Labyrint
Původní název: Labyrinth
Série: Languedoc
Autor: Kate Mosse
Žánr: Román/ Historický / Fantasy
Počet stran: 519
Rok vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2005
ISBN: 978-80-7381-649-0

Hodnocení na Databázi knih: 80%

Anotace:

Inteligentní historicko-dobrodružný román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech… Středověký hlavolam, který upoutá od první stránky do posledního zákrutu dění… Osm set let dělí od sebe hrdinky románu Labyrint, Alais a Alici, a přece se jejich osudy netušeně prolnuly. Obě jsou těsně spjaté s jeskyní Labyrintu, který symbolizuje pradávné hledání skutečného Grálu S Alais čtenář prožívá křižáckou výpravu ve 13. století, kterou vede křesťanský papež proti křesťanům v dnešní jižní Francii, tehdejší Okcitánii, jež byla domovem svobodných knížectví; a to za vydatné pomoci severofrancouzských baronů, jimž se pod rouškou víry nabízí příležitost se dosud nezávislých území zmocnit. Alice vstupuje do hry v 21. století - zdánlivě náhodou činí osudový objev; v očích novodobých dědičných nepřátel katarů, jak byli hanlivě nazýváni okcitánští "kacíři", jí hrozí podobný osud jako Alais. Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla


Co my na to:
"Historický román prolínající minulost se současností ve velkém balení. Kniha mě zaujala svou velikostí a také papírovou obálkou, které se na knihách v současnosti začaly objevovat a jejichž povrch mě okouzluje.
Některým by mohlo vadit, že je kniha poměrně velká a tedy se k cestování příliš nehodí, mě to ale neodradilo, protože mé kniha od sebe jednoduše nepustila. Takže jsem každý den cestovala s jednou taškou navíc, jen abych ji mohla vzít s sebou. Pak tu ještě může vyvstat problém střídání minulosti se současností, to může někomu působit problémy s orientací v ději, ale nemělo by se to stát, protože kapitoly jsou velmi pečlivě označené a o přechodu mezi jednotlivými dobami se tedy ujistíte.
Jde o velmi krásný příběh, psaný velmi čtivě a poutavě. Není zde nouze jak o napětí tak ani o romantickou stránku. Kate Mosse je mou oblíbenou autorkou a nadchly mě všechny tři knihy, které od ní u nás zatím vyšly. Pokud lepro vás jedinou překážkou, která vám brání v přečtení této knihy její velikost, je k dostání i v menším brožovaném vydání v síti prodejen levné knihy. :)"

Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mulat6 mulat6 | E-mail | Web | 9. února 2014 v 14:11 | Reagovat

to bola super kniha :)

2 Terry Terry | Web | 24. února 2014 v 8:49 | Reagovat

[1]: souhlasím, zatím  jsem od autorky četla tři knihy a Labyrint se mi z nich líbil nejvíc, jsem zvědavá, jaká bude nová kniha Citadela :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama