Zimní přízraky - Kate Mosse

18. května 2012 v 8:00 | Terry


Název: Zimní přízraky
Původní název: The Winter Ghosts
Autor: Kate Mosse
Žánr: Román / historický / Fantasy
Počet stran: 208
Rok vydání: 2010
Rok vydání originálu: 2009
ISBN: 978-80-7381-812-8
Hodnocení na Databázi knih: 68%

Anotace:
Hrobka posledních katarů Kate Mosse, autorka v celé Evropě mimořádně úspěšného románu Labyrint, posílá tentokrát svého hrdinu k hranici mezi Španělskem a Francií. Nešťastný mladý Angličan projíždí za sněhové vánice po silničce v Pyrenejích, havaruje, pomoc nachází ve smutné vesnici jakoby bez života. Na večerní slavnosti se setká s dívkou do níž se zamiluje a ona mu vypráví o minulosti vesnice. Autorka čerpá opět z dějin katarů, a to z poslední etapy - kataři zahnaní vysoko do horských vesnic a stále pronásledovaní vojáky, uchylují se do jeskyň a vojáci je v nich zazdívají. Ráno se ukáže, že mladý muž na žádné slavnosti nebyl. V duchu veden dívkou vypraví se druhého dne do hor a skutečně v jedné jeskyni najde hromadný hrob posledních katarů, včetně krásné vypravěčky. Vesnice ožije, zbavena prokletí minulosti, a mladý muž, vyléčený ze svému smutku, se s láskou v srdci k mrtvé dívce vrací rád mezi lidi.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla


Co my na to:
"Dotřetice. Třetí u nás vydaný román americké autorky je opět směsicí tajemna a historie. Autorka se při svém psaní podrobně probírá historickými materiály, takže při čtení jejích knih si nejen přečtete poutavý román, ale zároveň se i něco přiučíte. Román je oproti předešlým dvou celkem kraťoučký a jeho formát se změnil na běžnou velikost, na jeho kvalitě a zajímavosti mu to však pranic neubralo.
Zimní přízraky jsem přečetla jedním dechem, hned jak jsem je dostala jsem se začetla. Pokud je kate Mosse vaším "šálkem kávy", pak doporučuji přečíst si všechny tři romány, nezklamou vás! "

Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama