Červenec 2012

Umění vládnout - Margaret Thatcher

4. července 2012 v 18:16 | Tess
Název: Umění vládnout
Původní název: Statecraft
Autor: Margaret Thatcher
Žánr: Politologie a politika/Životopis
Počet stran: 444
Datum vydání: 2003

Anotace:
Bývalá britská premiérka se ve své knize Umění vládnout věnuje geopolitice a mezinárodní strategii a má ambici podat praktický návod k patřičné zahraniční politice pro nejbližší budoucnost. Její práce začíná reflexí konce studené války a připomínku jejích nejvýraznějších osobností, především Ronalda Reagana. Na geopolitické šachovnici se pak Thatcherová rozmáchne se vskutku širokým záběrem_ pojednává o velmocích (Americe a Rusku), o asijských mocnostech (Číná a Indie) a posléze se věnuje aktuálním otázkám terorismu, gangsterských režimů, lidských práv a jejich zneužívání.
E-book:není
Hodnocení Tess:
Hodnocení Terry:nečetla

Co my na to:

"Na knihu jsem se po shlédnutí filmu Železná lady opravdu moc těšila. Margaret Thatcher mi přišla jako významná politička, která si nenechá nic líbit. Tahle kniha je o jejích názorech a o poučení. Vlastně poukazuje na chyby v jiných státech nebo vychvaluje jejich rozhodnutí. První polovina knihy byla velice zajímavá. Hlavně se mi líbilo, jak hned na začátku mluvila o Praze jako o nejkrásnějším městě. Bavilo mě. Ráda jsem si četla její názory na státy a politická rozhodnutí. Druhá polovina knihy už by tam nemusela být. Bylo to moc utahané a nudné. Moc už jsem to nevnímala."
Tess

Za zavřenými dveřmi / The Door (2012)

4. července 2012 v 17:55 | Tess

Existují lidé, kteří zametají a ti, kteří platí jiným, aby zametali.

• Země ... Anglie/Maďarsko/Německo
• Délka ... 97 minut
• Dostupnost ... od 12 let
• Režie ... István Szabó
• Scénář ... István Szabó, Andrea Vészits
• Kamera ... Elemér Ragályi
• Hudba ... ???
• Premiéra v ČR ... ???
Official web

Zápletka:
Úspěšná spisovatelka Magda si do dvého elegantního domu najme jako hospodyni postarší sousedku Emerenc Sherdásovou. Na rozdíl od svého manžela je ochotná přehlížet ženino podivínské chování: límečky bez poskvrny a úbělové ubrusy jí dovolují ignorovat otázky, které Emerenc vyvolává svou tajnůstkářskou existencí. Proč se bojí bouřky a tak úzkostlivě dbá o pořádek? Proč žije tak osamělým životem? A co vlastně skrývá ve své minulosti, do níž odmítá pootevřít dveře i žene, která je jí nejblíž - své zaměstnavatelce, jejíž spisovatelskou fantazii stále víc provokuje? István Szabó natočil virtuózně inscenované psychologické drama podle romány krajanky Magdy Szabóové.

Hrají:
Helen Mirren ... Emerenc
Martina Gedeck ... Magda
Károly Eperjes ... Tibor
Mari Nagy ... Adél
Jiří Menzel ... Chirurg
A další ...
Hodnocení Tess:
Hodnocení Terry:
zatím neviděla
*
Download