Únor 2013

Dokonalý sen - Ally Condie

28. února 2013 v 16:58 | Terry


Název: Dokonalý sen
Původní název: Crossed
Autor: Ally Condie
Série: Matched
Díl série: 2/3
Počet stran: 344
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-242-3851-7

Hodnocení na Databázi knih: 74%

Anotace:

Kdesi v nejisté budoucnosti pátrá Cassia ve vnějších provinciích po Kyovi, jehož sem Společnost odvedla na jistou smrt. Když zjišťuje, že se Kyovi podařilo uprchnout do velkolepých, ale divokých kaňonů, neváhá i ona riskovat život - po nebezpečném útěku z pracovního tábora se vydává po Kyových stopách do Příčného řezu, tajemného místa, v němž prý lze nalézt poslední záblesky svobodného života a možná i Vzpoury, k níž se Cassia touží přidat. Jenomže přeje si to samé i Ky, jenž toho o sobě zamlčuje mnohem víc, než se původně Cassie zdálo? A jaké tajemství skrývá Xander? Druhý díl úspěšné trilogie americké autorky Ally Condieové.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla

Co my na to:
" Cosi záhadného, co mě tolik chytilo v první díle, se v tomto drůhém kamsi vytratilo. V prvních pár kapitolách jsem se dokonce trochu i nudila. Druhý díl mě tedy nenadchl jako ten první ani náhodou. Byly tam pasáže, které byly v celku napínavé, ale nebylo to nic tak světoborného. Kniha mi přijde krapet předvídatelná a všechny cíle jejích postav velmi snadno dosažitelné. Mimo to jsem měla maličko problém s přeskakováním v kapitolách mezi Kayem a Cassiou, kapitoly jsou sice jasně značené, ale když už jsem se více začetla, tak najednou bum a byl tu zas tendruhý, tak mě to malinko mátlo. Jsem zvědavá na závěrečný díl, jak to bude s jeho "kvalitou".
Terry

Dokonalý pár - Ally Condie

15. února 2013 v 15:21 | Terry

Název: Dokonalý pár
Původní název: Matched
Autor: Ally Condie
Počet stran: 328
Serie: Matched
Díl serie: 1/3
Vydání originálu: 2010
Datum vydání: 2012
ISBN: 978-80-242-3562-2

Hodnocení na Databázi knih: 75%

Anotace

V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete.

Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla


Sex ve městě - Candace Bushnell

12. února 2013 v 22:47 | Tess


Název: Sex ve městě
Původní název: Sex and the City
Autor: Candace Bushnell
Žánr: Román (Pro ženy)
Počet stran: 303
Rok vydání: 2009


Anotace:
Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné - sex.
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:


Jsem v tom - Jane Green

12. února 2013 v 9:12 | Terry
Tři ženy: jejichž život se začal točit kolem dítěte ...

Název: Jsem v tom
Původní název: Babywille
Autor: Jane Green
Žánr: Román / Romantika
Počet stran: 344
Datum vydání: 2005

Anotace:

Hrdinky v dalším románu Jane Green už překročily třicítku a začaly se zabývat mateřstvím. Ale samy zjišťují, že jen kolem dětí se jejich život točit nebude ani do budoucna. Jsem v tom totiž není o dětech, je to vyprávění o lidech, o vztazích, přátelství, lásce i jejím nedostatku.
Julia, Maeve, Sam. Tři ženy, jejichž život se začal točit kolem dítěte. Julia po něm touží. Žije ve svazku bez lásky s Markem a věří, že právě dítě by jejich vztah napravilo. To ovšem nepřichází. Tak dlouho, až Julia odchází a zjišťuje, že na mateřství ještě vůbec připravená není.
Maeve je přesvědčená, že je alergická na jakýkoli závazek. Zvykla si žít sama a nehodlá na tom nic měnit - klidně až do konce života. Jenomže prožije jednu vášnivou noc s Markem. A otěhotní.
Sam už těhotná je, přestože dítě nijak neplánovala. Ale žije v pevném manželském svazku a těhotenství bere jako další životní etapu. Jenže po porodu malého a samozřejmě geniálního George zjišťuje, že její manželství možná zase tak pevné nebylo.

Chrám Matky Boží v Paříži - Victor Hugo

4. února 2013 v 13:58 | Tess
Název: Chrám Matky Boží v Paříži
Původní název: Notre-Dame de Paris
Autor: Victor Hugo
Žánr: Dějiny, Světová klasika, Romány
Počet stran: 475 stran
Rok vydání: 2002

Anotace:

Slavný román Victora Huga se odehrává ve středověké Paříži v době vlády francouzského krále Ludvíka XI. Dominantou je pařížská katedrála Notre Dame (Chrám Matky Boží), s níž jsou spojeny životní osudy hlavních postav, hrbatého zvoníka Quasimoda, cikánské tanečnice Esmeraldy a kněze Frolla.