Březen 2013

Noci v Rodanthe - Nicholas Sparks

27. března 2013 v 20:42 | Tess
Název: Noci v Rodanthe
Původní název: Nights in Rodanthe
Autor: Nicholas Sparks
Žánr: Romantika
Počet stran: 147 stran
Rok vydání: 2008

Anotace:
Adrienne Willisová, matka dvou dospělých dětí, už rezignovala na jakýkoliv nový milostný vztah. Náhodou se však setká s chirurgem Paulem Flannerem a okamžitě se do něj zamiluje. Romantické prostředí konce sezony v severokarolínském letovisku Rodanthe naruší silná bouře, která se blíží z oceánu. To, co se děje v přírodě, je určitou paralelou osudů obou hlavních hrdinů. Bouře rámuje začátek jejich krátkého, tragického, ale naplno prožitého milostného vztahu. Román Noci v Rodanthe je další Sparksovou knihou, která se dočkala filmového zpracování. Titulní roli v stejnojmenném filmu ztvárnil Richard Gere.

Kramerová vs. Kramer - Avery Corman

20. března 2013 v 19:38 | Tess
Název: Kramerová vs. Kramer
Původní název: Kramer vs. Kramer
Autor: Avery Corman
Žánr: Drama
Počet stran: 272 stran
Rok vydání: 2011

Anotace:
Slavný román, který se stal předlouhou ještě slavnějšího filmového dramatu, vypráví příběh úspěšného reklamního agenta Teda Kramera, který po nečekaném odchodu manželky zůstává sám se svým sedmiletým synem. Zpočátku je svou novou rolí poněkud zaskočen, ale brzy se dokonce smíří i s profesním sestupem. Jenže po roce a půl odloučení se Joanna Kamerová vrací a chce svého syna zpět.

Spisovatelé

2. března 2013 v 17:42

Spisovatel

Knihy v naší knihovně

Nicholas Sparks


Kathryn Stockett

2. března 2013 v 17:31 | Terry
Kathryn Stockett


Proslavila se svým knižním debutem The help - Černobílý svět, románem o afroamerických hospodyních, vydaným v roce 2009.

Americká spisovatelka narozená roku 1969 v Jacksonu ve státě Mississippi. Poté, co vystudovala Alabamskou Univerzitu, obor Angličtina a tvůrčí psaní, se přestěhovala do New Yorku. Tady žila a pracovala 16, v časopisech a marketingu. Katherine S. je rozvedená a má dceru.

Jednou z reakcí na její román, byla i žaloba, podaná u Mississippského soudu Allene Cooperovou, dřívější služebnou jejího bratra. Ta tvrdila, že autorka podle ní vytvořila jednu z knižních postav. Spor byl nakonec vyřešen mimosoudně, s odvoláním na zákon o promlčení. Autorka popřela, že by "ukradla" její osobnost a následně ji použila v knize s tím, že se s ní setkala jen velmi krátce.

Kathryn Stockett pracoval na knize celých pět let, po jejím dokončení, ji však odmítlo vydat hned 60 agentů, až se ji nakonec ujala literární agentka Susan Ramer. Po vydání byla kniha přeložena do 42 jazyků. A do srpna roku 2012 bylo prodáno přes 10 milionů kopií. V Žebříčku nejprodávanějších knih magazínu New York Times se kniha držela 100 týdnů. Do žebříčků nejprodávanějších knih se román Černobílý svět dostal pár měsíců po svém vydání.

V roce 2011 byl podle knihy natočen také stejnojmenný film.
Smrt na Nilu - Agatha Christie

1. března 2013 v 20:57 | Tess
Název: Smrt na Nilu
Původní název: Death on the Nile
Autor: Agatha Christie
Žánr: Detektivky
Počet stran: 288 stran
Rok vydání: 2010

Anotace:

Mladou krásnou milionářku Linnet Doylo-vou čekala růžová budoucnost. Ale na svatební cestě lodí za exotikou Horního Egypta došlo k pokusu o vraždu. Ještě že je náhodou mezi cestujícími i Hercule Poirot... V jedné z nejznámějších detektivek A. Christie, která se dočkala neméně slavné filmové adaptace s Peterem Usti-novem v hlavní roli, mají Poirot a jeho přítel plukovník Race plné ruce práce, aby přišli věci na kloub. Cestujících s možným motivem je na palubě lodi více než dost!