Červen 2013

Železný Král - Julie Kagawa

23. června 2013 v 17:28 | Terry
Název: Železný Král
Původní název: Iron king
Autor: Julie Kagawa
Žánr: fantasy
Počet stran: 368
Serie: The Iron Fey Series
Díl serie: 1
Počet dílů v serii: 8
Datum vydání: 2012/04
Anotace:


První díl skvěle hodnocené "young adult" série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…
***
Koupit knihu:bux.cz
E-book:není
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Smečka 3 - Oběť - Andrea Cremer

22. června 2013 v 10:45 | Terry


Název: Oběť
Původní název: Bloodrose
Autor:
Andrea Cremer
Žánr:
Fantasy & Sci-fi
Serie: Smečka
Díl serie:
3
Počet dílů v serii:
4
Počet stran:
384
Datum vydání:
2012
Rok vydání originálu:
2012
ISBN:
978-80-242-3333-8

Hodnocení na Databízi knih:
85%


Anotace:

Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici - Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká…

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla


Pianista - Wladyslaw Szpilman

22. června 2013 v 10:18 | Terry
Název: Pianista
Původní název: Pianista
Autor: Wladyslaw Szpilman
Žánr: Válečná literatura / Holocaust / Biografie
Počet stran: 260 stran
Rok vydání: 2003

Anotace:

Když v srpnu 1939 Hitlerova vojska přepadla bez varování Polsko, život mladého, talentovaného a úspěšného pianisty židovského původu Władysława Szpilmana se změnil k nepoznání: ztratil práci, rodinu i přátele, přežil strádání ve varšavském ghettu i mnohaměsíční ukrývání v bytech svých varšavských přátel a nakonec i varšavské povstání a totální destrukci města. Hned po ukončení války vylíčil Szpilman své zážitky v knize, nazvané původně Smrt města (1946), která však byla vinou polských stalinistů brzy stažena z oběhu a teprve po více než 50 letech vyšla znovu pod názvem Pianista. Pro mnoho lidí, zejména v Německu, se kniha stala senzací tím, co k ní bylo přidáno: poprvé publikovaný deník důstojníka wehrmachtu Wilma Hosenfelda, bez něhož by byl Władysław Szpilman nepřežil poslední týdny a dny války.
Podle Szpilmanovy knihy natočil stejnojmenný film slavný americký režisér polského původu Roman Polański: jeho Pianista získal v roce 2002 Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes a byl odměněn dvěma Oskary.
***
E-book:není
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla


Stepfordské paničky - Ira Levin

4. června 2013 v 13:15 | Tess
Název: Stepfordské paničky
Původní název: The Stepford wives
Autor: Ira Levin
Žánr: Sci-fi/Horor
Počet stran: 157
Rok vydání: 2010

Anotace:
Jaké tajemství skrývá městečko Stepford za leskem fasád luxusních domů? Proč zdejší muži tráví svůj volný čas v uzavřené společnosti pánského klubu? Vždyť doma je čekají ženy naplňující ideál amerických manželek - krásné, milující a povinnosti zvládající na jedničku. Když se do Stepfordu nastěhuje Joanna Eberhartová s manželem Waltrem, netuší, že sen o skvělém životě se může snadno změnit v noční můru... Literární kritika vyzdvihuje, že Ira Levin je ve svých zastřeně hororových prózách schopen vyslovit i cosi podstatného o "chorobách" naší doby. Platí to i o této knize, jejíž poselství inspirovalo celé generace filmových tvůrců k mnoha adaptacím.
E-book:Není
Hodnocení Tess:
Hodnocení Terry:Nečetla