Červenec 2013

Sladká vůně bolehlavu - Tiffany Baker

26. července 2013 v 19:42 | Tess
Název: Sladká vůně bolehlavu
Původní název: The Little Giant of Aberdeen County
Autor: Tiffany Baker
Žánr: Román
Počet stran: 350
Rok vydání: 2010

Anotace:
Truly Plaiceová to neměla v životě lehké. Narodila se jako malá nehezká obryně a v průběhu let se stávala ještě mohutnější a ošklivější. Byla terčem posměchu celého aberdeenského okresu a otec jí nikdy nepřestal vyčítat smrt matky při jejím porodu. Poté, co zemřel i on, ji dokonce oddělili od sestry Sereny Jane, krásné křehké dívky, a zatímco Sereny Jane se ujala rodina, ve které jí nic nechybělo, Truly si vzali na farmu jako děvče pro všechno. Robert Morgan, nejmladší z místní dynastie lékařů, je krásnou Trulyinou sestrou přímo posedlý a nakonec se mu podaří ji dostat. Po několika letech manželství od něj ale Serena Jane uteče a je na Truly, aby ji zastoupila, vedla Robertovi dům a starala se o jeho osmiletého syna. Robert Morgan se k ní chová neurvale, bez přestání ji uráží a ponižuje. Truly trpělivě a bez výčitek snáší svůj úděl a osud ji nakonec za její obětavost, vnitřní vyrovnanost a schopnost nadhledu dopřeje poznat život i z té lepší stránky.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla

Vrtěti ženou / Hysteria (2011)

21. července 2013 v 11:35 | Terry

• Země ... Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko
• Žánr ... Romantický / Komedie / Historický
• Délka ... 95 min
• Dostupnost ... 15 let
• Režie ... Tanya Wexler
• Scénář ... Jonah Lisa Dyer, Stephen Dyer
• Premiéra v ČR ... 19.04.2012

Popis:

Příběh mladého lékaře Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy) se odehrává ve viktoriánské Anglii. Pokrokovému Mortimerovi vadí, že většina nemocnic ignoruje nejnovější lékařské teorie a výzkumy a nadále léčí pacienty pomocí pijavic a pouštěním žilou. Když ho vyhodí z posledního místa, skončí jako zaměstnanec Dr. Roberta Dalrympleyho (Jonathan Pryce), který se specializuje na léčbu žen trpících "hysterií". Doktor Dalrympley spolu se svým nejlepším přítelem (Rupert Everett) jsou k novým metodám léčení naopak velmi otevření a každý experiment a novinku vítají s nadšením. Společně sestrojí důmyslný nástroj /vibrátor/, který ženám podivuhodně rychle a efektivně umožňuje dosáhnout vytoužené úlevy a klidu... Zakrátko se zpráva o jejich zázračném přístroji roznese a čekárna jejich ordinace je stále plná "hysterických" žen, které chtějí pomoc. Jediná žena, která v převratný vynález nemá důvěru je svobodomyslná a feministicky založená Charlotta (Maggie Gyllenhall), dcera lékaře Dalrympleyho. A právě do ní se Mortimer beznadějně zamiluje…

Hrají:

  • Maggie Gyllenhaal ... Charlotte Dalrymple
  • Hugh Dancy ... Mortimer Granville
  • Rupert Everett ... Edmund St. John-Smythe
  • Felicity Jones ... Emily Dalrymple
  • Jonathan Pryce ... Dr. Robert Dalrymple
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Neviděla

Z cizího krev neteče / Identity Thief (2013)

11. července 2013 v 10:51 | Terry
• Země ... USA
• Žánr ... Komedie / Krimi
• Délka ... 111 min minut
• Dostupnost ... 12 let
• Režie ... Seth Gordon
• Scénář ... Craig Mazin
• Hudba ... Christopher Lennertz
• Premiéra v ČR ... 02.05.2013

Popis:

Sandy Patterson (Jason Bateman) měl život jako ze žurnálu (ukázková rodina, nádherný dům, skvěle našlápnutou kariéru), než při náhodném tankování na pumpě zjistil, že má přečerpaný limit na kartě. Hned na to se mu začal jeho dokonalý svět hroutit jako domeček z karet a vše vyvrcholilo jeho zatčením a obviněním z neuposlechnutí soudního příkazu. Na policejní stanici se sice záhy vysvětlilo, že je v tom Sandy nevinně, protože se stal obětí zlodějky identit, která využila toho, že je jeho křestní jméno oboupohlavní, a začala se za něj vydávat. Jenže tohle zjištění jeho problém neřeší. Pokud má získat svůj život zpátky, musí ženskou, která mu ho ukradla, najít a přivléct do rukou spravedlnosti, po dobrém nebo po zlém. Sandyho čeká dlouhá cesta a na jejím konci jeho Nemesis Diana (Melissa McCarthy), která pro něj má připravených ještě pár dalších překvapení a navíc s ním dobrovolně rozhodně nikam nepůjde. Sandy tak bude muset odhodit image slušňáka a začít jednat podle jejích šílených pravidel.

Hrají:

  • Melissa McCarthy ... Diana
  • Jason Bateman ... Sandy Patterson
  • Amanda Peet ... Trish Patterson
  • Jon Favreau ... Harold Cornish
  • John Cho ... Daniel Casey
a další ...
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Neviděla


PS: Miluju tě - Cecelia Ahern

8. července 2013 v 13:39 | Tess
Název: PS: Miluju tě
Původní název: PS, I Love You
Autor: Cecelia Ahern
Žánr: Společenský román
Počet stran: 364
Rok vydání: 2005

Anotace:
Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.
Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:-----

Jestli zůstanu - Gayle Forman

5. července 2013 v 13:09 | Tess
Název: Jestli zůstanu
Původní název: If I Stay
Autor: Gayle Forman
Žánr: Společenský román
Počet stran: 183
Rok vydání: 2011

Anotace:
Moderní příběh pro mladé dívky a ženy. Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:

Angelika, markýza andělů - Anne Golon

2. července 2013 v 10:16 | Tess
Název: Angelika, markýza andělů
Původní název: Angélique, Marquise des Anges
Autor: Anne Golon
Žánr: Romantika
Počet stran: 292
Rok vydání: 2007

Anotace:
Historický dobrodružný román o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Po takřka idylicky prožitém dětství na zámku Montelupu a mládí v klášteře se Angelika vrací do rodného domu. Její otec jí oznamuje, že ho o její ruku požádal bohatý hrabě de Peyrac. Pro Angeliku se tak definitivně uzavírá jedna etapa jejího života...
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla

Agatha Christie

1. července 2013 v 19:39 | Tess

Agatha Christie

(15.září 1890 - 12.ledna 1976)

Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, rozená Millerová se narodila v typické viktoriánské rodině, a jak bylo v té době zvykem, získala základní vzdělání od svých rodičů. Roku 1906 odjela do Paříže studovat hudbu a zdokonalit svou francouzštinu. Zde zjistila, že má talent na zpěv a klavír, pro svou ostýchavost před publikem a nedostatečně silný hlas však od kariéry zpěvačky upustila. Od mala, ale ráda píše a vymýšlí si své příběhy a proto se rozhodne pro spisovatelskou dráhu.

V roce 1913 Agatha Miller potkává důstojníka Archibalda Christie, za kterého se na Štědrý den roku 1914 vdává. Během první světové války pracuje jako dobrovolná sestra a lékárnice v Ashfieldu, zkušeností získaných během těchto let při práci s léky, a často i jedy, využila později při psaní svých detektivek, manžel působí ve vojenských funkcích mimo domov. Po skončení války se manžel dá na podnikání, Agatha zůstává doma s dcerkou Rosalind, která se mladým rodičům narodí v roce 1919.

V roce 1921 Christie vydává svoji první knihu, detektivku nazvanou Záhada na zámku Styles v následujících letech vydává minimálně jednu knihu ročně.

Roku 1926 se po smrti své matky a kvůli manželské krizi nervově zhroutila. V té době došlo k jejímu slavnému zmizení. Po dobu jedenácti dnů byla nezvěstná a ani po jejím nalezení v hotelu v Harrogate se tento incident nikdy plně nevyjasnil.
Roku 1928 bylo její manželství s Archibaldem Christie rozvedeno, nicméně jako již zavedená autorka netrpěla finančními problémy.

Roku 1928 se vydala do Bagdádu a mimo jiné navštívila i slavné archeologické vykopávky v Uru, kde se seznámila s archeologem Sirem Leonardem Woolleym a jeho ženou Catherine. Při opětovné návštěvě Uru v roce 1930 poznala i asistenta Wooleyho a svého druhého manžela Maxe Mallowana.

Během první i druhé světové války A. Christie pracovala jako dobrovolnice ve výdejně léků.
V roce 1956 je Agatha Christie jmenována Komandérem britského impéria, v roce 1971 ji pak královna Alžběta II. uděluje titul "Dáma britského impéria".