Červenec 2013

Sladká vůně bolehlavu - Tiffany Baker

26. července 2013 v 19:42 | Tess
Název: Sladká vůně bolehlavu
Původní název: The Little Giant of Aberdeen County
Autor: Tiffany Baker
Žánr: Román
Počet stran: 350
Rok vydání: 2010

Anotace:
Truly Plaiceová to neměla v životě lehké. Narodila se jako malá nehezká obryně a v průběhu let se stávala ještě mohutnější a ošklivější. Byla terčem posměchu celého aberdeenského okresu a otec jí nikdy nepřestal vyčítat smrt matky při jejím porodu. Poté, co zemřel i on, ji dokonce oddělili od sestry Sereny Jane, krásné křehké dívky, a zatímco Sereny Jane se ujala rodina, ve které jí nic nechybělo, Truly si vzali na farmu jako děvče pro všechno. Robert Morgan, nejmladší z místní dynastie lékařů, je krásnou Trulyinou sestrou přímo posedlý a nakonec se mu podaří ji dostat. Po několika letech manželství od něj ale Serena Jane uteče a je na Truly, aby ji zastoupila, vedla Robertovi dům a starala se o jeho osmiletého syna. Robert Morgan se k ní chová neurvale, bez přestání ji uráží a ponižuje. Truly trpělivě a bez výčitek snáší svůj úděl a osud ji nakonec za její obětavost, vnitřní vyrovnanost a schopnost nadhledu dopřeje poznat život i z té lepší stránky.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla

PS: Miluju tě - Cecelia Ahern

8. července 2013 v 13:39 | Tess
Název: PS: Miluju tě
Původní název: PS, I Love You
Autor: Cecelia Ahern
Žánr: Společenský román
Počet stran: 364
Rok vydání: 2005

Anotace:
Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.
Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:-----

Angelika, markýza andělů - Anne Golon

2. července 2013 v 10:16 | Tess
Název: Angelika, markýza andělů
Původní název: Angélique, Marquise des Anges
Autor: Anne Golon
Žánr: Romantika
Počet stran: 292
Rok vydání: 2007

Anotace:
Historický dobrodružný román o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Po takřka idylicky prožitém dětství na zámku Montelupu a mládí v klášteře se Angelika vrací do rodného domu. Její otec jí oznamuje, že ho o její ruku požádal bohatý hrabě de Peyrac. Pro Angeliku se tak definitivně uzavírá jedna etapa jejího života...
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla