Jestli zůstanu - Gayle Forman

5. července 2013 v 13:09 | Tess
Název: Jestli zůstanu
Původní název: If I Stay
Autor: Gayle Forman
Žánr: Společenský román
Počet stran: 183
Rok vydání: 2011

Anotace:
Moderní příběh pro mladé dívky a ženy. Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:


Co my na to:

"Krátký, smutný a poutavý příběh. Líbil se mi styl psaní, ve kterém autorka ukázala svůj um skvěle vypsat myšlenky, pocity a vzpomínky. Někdy jsem se pousmála, někdy jsem měla oči plné slz. Velice mě překvapilo a zároveň potěšilo, že při psaní této knihy poslouchala autorka "Falling slowly". Nic v knize nemůžu vytknout snad jen otevřený konec, a proto vřele doufám, že se dočkáme i druhého dílu."
Tess

"Už je to také pár let zpátky, kdy jsem tuhle knížku četla. Hltala jsem každé slovo! Přečetla jsem ji během jedíného dne, aby taky ne, když je to taková útloučká knížečka. Příběh mě velice zaujal, byla jsem strašně moc zvědavá, jak se nakonec Mia rozhodne. Zda si vybere život a bude čelit smutku ze ztráty rodina nebo se rozhodne to vzdát. Moc se mi líbil pohled ostatních postav i hlavní postavy samotné a stanoviska, která k této situaci zaujímají.

Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama