Srpen 2013

Čarodějův synovec - C.S.Lewis

31. srpna 2013 v 15:22 | Tess
Název: Čarodějův synovec
Originální název: The Magician's Nephew
Autor: C.S.Lewis
Žánr: Fantasy
Pošet stran: 208
Rok vydání: 2005

Anotace:
Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy, do kterých si sám netroufá vstoupit. Oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá zlá čarodějnice Jadis. Jenže nebýt toho, nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli by zrození nového světa jménem Narnie - a v Narnii je možné všechno.
E-Book:Download
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou - Alan Alda

26. srpna 2013 v 10:32 | Tess
Název: Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou
Původní název: Things I Overheard while Talking to Myself
Autor: Alan Alda
Žánr: Memoáry
Počet stran: 256
Rok vydání: 2009

Anotace:
Po bestsellerových pamětech, které vyšly pod názvem Nikdy si nedávejte vycpat svého psa, přichází Alan Alda s dalším titulem. Vzpomínky nejen na svou hereckou kariéru, která pokračuje i po nesmírně těžké operaci se šťastným koncem, již musel podstoupit v Chile, ale i ze soukromého života. Vždyť slavný herec má tři dospělé děti a sedm vnoučat. S inteligentním vtipem, ironií a nadhledem si připomíná přelomové chvíle a věci, které zaslechl, když mluvil sám k sobě - a nejen k sobě, ale také k jiným, jak dokazuje tato kniha, v níž svým jedinečným způsobem přibližuje českému čtenáři i méně známou část své osobnosti. A přitom jen tak mimochodem probere všechna zásadní údobí od první broadwayské show přes narození dětí k událostem 11. září i roky následující. To vše se směsicí humoru a dojímavé laskavosti, které jsou pro něj tak typické.
E- Book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla

Král Lear - William Shakespeare

7. srpna 2013 v 13:13 | Tess
Název: Král Lear
Původní název: King Lear
Autor: William Shakespeare
Žánr: Divadelní hry
Počet stran: 149
Rok vydání: 2005

Anotace:
Král Lear je bezpochyby jednou z největších, ne-li největší Shakespearovou tragédií. Je to hra velmi konkrétní, fyzický detail v ní hraje mimořádnou roli, zároveň hra univerzální, hra o světě, který se otřásá v základech, hra, v níž se hroutí všechny tradiční hodnoty, hra vizionářská a apokalyptická. V samém srdci této Shakespearovy tragédie je obraz poutníka a cesty. Geograficky vzato putuje Lear ze svého sídla do Doveru. Ale jako každá cesta poutníkova i Learova pouť má ještě jiný, daleko důležitější rozměr. Lear putuje z královského paláce do pusté přírody, od svých dcer Regan a Goneril ke Kordelii, od pýchy k pokoře, od panovačné a autoritářské sebestřednosti k soucitu a odpuštění, od koruny ze zlata, symbolu slávy, bohatství a moci, k věnečku z plevele a polního kvítí.
E-Book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Zatím nečetla

Hamlet - William Shakespeare

5. srpna 2013 v 10:30 | Tess
Název: Hamlet
Původní název: Hamlet
Autor: William Shakespeare
Žánr: Divadelní hry
Počet stran: 178
Rok vydání: 2005

Anotace:
Děj se odehrává na královském hradě Elsinor. Hamletovi, korunnímu dánskému princi, se zjeví duch jeho zesnulého otce. Dozvídá se od něj, že ho zavraždil Hamletův strýc Claudius. Po králově smrti si Claudius vzal Hamletovu matku, Gertrudu, a stal se králem. Hamlet prahne po pomstě, která mu zcela zaměstnala mysl. Proto předstírá, že je šílený a že má vidiny.


E-Book:Download
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Zatím nečetla