Bídníci - Victor Hugo

28. září 2013 v 8:50 | Tess

Bídníci I.

Název: Bídníci I.
Původní název: Les Misérables
Autor: Victor Hugo
Žánr: Světová klasika, Romány
Počet stran: 701
Rok vydání: 2001

Anotace:
Jean Valjean je propuštěný galejník se špatnou minulostí, nikde ho nechtějí příjmout. Najde se kněz, který nevidí jeho minulost, ale snaží se mu pomoc. Díky němu, se Valjean stává lepším člověkem a změní si jméno a stane stane se starostou města. Bohatý, upřímný a šlechetný pán, kterého každý zbožňuje. Znovu se setkává s Javertem, poznává Fantinu a konečně i její malou dceru Cossetu, o kterou se po smrtí Fantiny stará jako o vlastní dceru.
E-book:Download
Hodnocení od Terry:Zatím nehodnotila
Hodnocení od Tess:

Co my na to:

"Hugo byl filozof a politik, problém je, že se jeho zkušenosti odrážejí v knize a mě tyhle filozofické kapitoly nudily a vůbec mě ničím nezaujaly. Ale i tak jsou Bídníci skvělým dílem. Bavilo mě číst o Fantine, její dceři, Jeanu Valjeanovi a Javertovi. I když přeskakovala kapitoly, které jsou v knize naprosto zbytečné, tak jsem na druhou stranu ráda četla to důležité v knize."
Tess

Bídníci II.

Název: Bídníci II.
Původní název: Les Misérables
Autor: Victor Hugo
Žánr: Světová klasika, Romány
Počet stran: 732
Rok vydání: 2001

Anotace:
Po několika letech se znovu setkáváme s Jeanem Valjeanem, který se stěhuje z jednoho místa do druhého společně se svou už skoro dospělou Cossetou, která z osšklivého kačátka vyrostla v nádhernou labuť. O Cossetu se zajímá i mladý chlapec Marius, který jí často pozoruje a sní o tom, že by jednou s ní mohl být. Netuší ale, že Cosseta k němu chová stejné city, jako on k ní. Společně se budou tajně scházet a dopřávat si vzájemnou lásku. Začne, ale občanská válka a Marius je připravený bojovat. Jean Valjean ví, že jsou do sebe zamilovaní a tak přispěchá na pomoc. Zde se opět setkává se zajatým Javertem, kterého osvobodí. Javert mu to později oplatí a pak spáchá sebevraždu. Všichni zemřeli kromě Maria a Valjeana. Cosseta a Marius budou mít společnou svatbu a Jean Valjean po několika dnech umírá ve společnosti dcery a svého zetě.
E-Book:Download
Hodnocení od Terry:Zatím nehodnotila
Hodnocení od Tess:

Co my na to:

"První kniha se mi líbila o dost více než tahle. V téhle knize bylo víc popisování a byla tam (pro mě) spousta zbytečností, takže bych Bídníky já osobně ohodnotila jako průměrné dílo."
Tess

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama