Listopad 2013

Všichni jsme nosili hvězdu - Theo Coster

30. listopadu 2013 v 11:00 | Terry
Název: Všichni jsme nosili hvězdu * Vzpomínky spolužáků Anny Frankové
Původní název: We all wore stars: Memories of Anna Frank from her classmates
Autor: Theo Coster
Žánr: Biografie, válečná
Počet stran: 144
První vydání: 2012


Anotace:
Theo Coster studoval v roce 1941 na amsterdamském židovském lyceu, ve třídě 28 židovských dětí, segregovaných od ostatních obyvatel Nizozemí. Mezi jeho spolužáky byla Anna Franková, jejíž deník se později stal jedním z nejznámějších dokumentů líčících nacistickou okupaci. Spolu s pěti dalšími, dosud žijícími spolužáky autor vzpomíná na to, jaká byla Anna Franková, a zároveň každý z nich vypráví svůj vlastní, podobně fascinující příběh o přežití, utrpení, statečnosti a vytrvalosti.
E-book:není
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Lincoln * Tým rivalů - Doris Kearns Goodwin

28. listopadu 2013 v 13:34 | Tess
Název: Lincoln * Tým rivalů
Původní název: Team of rivals: The Political Genius of Lincoln
Autor: Doris Kearns Goodwin
Žánr: Biografie
Počet stran: 399
První vydání: 2013

Anotace:
Abraham Lincoln se narodil v rodině chudého farmáře, matka mu brzy zemřela a číst a psát se naučil sám vlastními silami. Ve čtrnácti opustil domov, vystřídal řadu zaměstnání jako dřevorubec, lovec či obchodník a díky své houževnatosti, lásce ke knihám a v neposlední řadě řečnickému umění se vypracoval až na samotný vrchol. Ve své době však měl nejen věrné přátele a obdivovatele, ale i nesmiřitelné nepřátele. První vydání biografie obdrželo šest literárních cen včetně ceny kritiků, získalo americké ocenění Kniha roku a prodalo se jí přes milion výtisků.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla

Dívka, která sahala po hvězdách - Sarah Addison Allenová

5. listopadu 2013 v 19:03 | Terry
Název: Dívka, která sahala po hvězdách
Původní název: The Girl Who Chased the Moon
Autor: Sarah Addison Allen
Žánr: Společenské romány
Počet stran: 208
První vydání: 2013/05

Anotace:

Emily Benedictová přijíždí do pitoreskního jižanského městečka Mullaby v Jižní Karolíně v naději, že se dozví víc o životě své matky, obklopeném mnoha hádankami. Ale od chvíle, kdy dívka vstoupí do domu, kde její matka vyrůstala a kde žije její podivuhodný samotářský dědeček, jehož zatím nikdy nepotkala, nestačí se divit. Ostatně celé Mullaby, kde existují rodinná tajemství, za nimiž stojí snad jen kouzla, je poněkud zvláštní místo. Jak jinak si vysvětlit, že zde žije muž tak vysoký, že dohlédne za obzor. A to je jen začátek…
E-book:není
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess: