Lincoln * Tým rivalů - Doris Kearns Goodwin

28. listopadu 2013 v 13:34 | Tess
Název: Lincoln * Tým rivalů
Původní název: Team of rivals: The Political Genius of Lincoln
Autor: Doris Kearns Goodwin
Žánr: Biografie
Počet stran: 399
První vydání: 2013

Anotace:
Abraham Lincoln se narodil v rodině chudého farmáře, matka mu brzy zemřela a číst a psát se naučil sám vlastními silami. Ve čtrnácti opustil domov, vystřídal řadu zaměstnání jako dřevorubec, lovec či obchodník a díky své houževnatosti, lásce ke knihám a v neposlední řadě řečnickému umění se vypracoval až na samotný vrchol. Ve své době však měl nejen věrné přátele a obdivovatele, ale i nesmiřitelné nepřátele. První vydání biografie obdrželo šest literárních cen včetně ceny kritiků, získalo americké ocenění Kniha roku a prodalo se jí přes milion výtisků.
E-book: Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry: Nečetla


Co my na to:
"Kniha o Abrahamu Lincolnovi mě místy nudila, místy bavila, ale hlavně mile překvapila. Musím uznat, že jsem Lincolna odjakživa obdivovala jako prezidenta, který zrušil otroctví. Po přečtení této knihy ho obdivuji daleko více a to nejen jako prezidenta, který toho v úřadu dokázal tolik, co jiní vůbec, ale obdivuji ho také jako člověka, citlivého člověka, kterým si mnohým prošel.
Velice jsem si užívala politiku, která je v knize často a mou nejoblíbenější kapitolou je poslední. Tu jsem si užila nejvíce."
Tess
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama