Všichni jsme nosili hvězdu - Theo Coster

30. listopadu 2013 v 11:00 | Terry
Název: Všichni jsme nosili hvězdu * Vzpomínky spolužáků Anny Frankové
Původní název: We all wore stars: Memories of Anna Frank from her classmates
Autor: Theo Coster
Žánr: Biografie, válečná
Počet stran: 144
První vydání: 2012


Anotace:
Theo Coster studoval v roce 1941 na amsterdamském židovském lyceu, ve třídě 28 židovských dětí, segregovaných od ostatních obyvatel Nizozemí. Mezi jeho spolužáky byla Anna Franková, jejíž deník se později stal jedním z nejznámějších dokumentů líčících nacistickou okupaci. Spolu s pěti dalšími, dosud žijícími spolužáky autor vzpomíná na to, jaká byla Anna Franková, a zároveň každý z nich vypráví svůj vlastní, podobně fascinující příběh o přežití, utrpení, statečnosti a vytrvalosti.
E-book:není
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla


Co my na to:

" S každou další takovouto knihou se dovídám mnoho nového a zjišťuji, že ve škole nám vlastně vůbec nic neřekli. Všude se mluví o druhé svétové válce, o bitvách, které v ní byly svedeny. Ale o Holocaustu a osudech milionů židů už se toho napovídá jen velmi málo. Osobně si myslím, že je to něco natolik závažného, že by si to rozhodně zasluhovalo větší pozornost a v žádném případě by to nemělo být zapomenuto!
V této knize se dozvíte nejen to, jak spolužáci viděli a znali Annu Frankovou, která se proslavila díky deníku, který si za války psala, ale také o osudech těchto spolužáků samotných a vlivů války na Nizozemsko."

Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama