Prosinec 2013

Cítát týdne: 05/12/13

30. prosince 2013 v 8:00 | Terry

Cinder - Marissa Mayer

28. prosince 2013 v 15:46 | Terry

Cover originálu
Název: Cinder
Původní název: Cinder
Autor: Marissa Meyer
Počet stran: 400
Serie: Měsíční kroniky
Díl serie: 1/4 + novela a povídky
Datum vydání: 2012Datum vydání originálu: 2012


Anotace

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…
E- booknení
nečetla

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:

Cítát týdne: 04/12/13

23. prosince 2013 v 8:00 | Terry

Cítát týdne: 03/12/13

16. prosince 2013 v 8:00 | Terry

Levá ruka boží - Paul Hoffman

13. prosince 2013 v 8:00 | Terry
Název: Levá ruka boží
Původní název: The left hand of God
Autor: Paul Hoffman
Žánr: fantasy
Počet stran: 416
Serie: The Left Hand of God
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: 3
Datum vydání: 2010 (1. vydání)

Anotace

"Poslouchejte. Svatyně vykupitelů na Střelecké stráni je zatraceně lživý název, protože tam nikdo vykoupení nedojde a o svatyni už vůbec nelze mluvit."
Svatyně vykupitelů je bezútěšné místo - místo, kde není vítána naděje ani radost. Většina jejích (téměř výlučně mužských) obyvatel tam byla přivedena v raném dětství proti vlastní vůli, kterou snad kdysi měli. Teď trpně přežívají pod hrůzným režimem lordů vykupitelů, jejichž krutost a surovost má jediný cíl - službu ve jménu Oběšeného vykupitele. V celém komplexu svatyně se nikdo dokonale nevyzná, tak rozsáhlý a spletitý je labyrint jeho chodeb - chodeb naplněných pachem staletí starého náboženského zápalu.
A v jedné z těchto chodeb stojí chlapec, dívá se ven temným oknem a pozoruje nejnovější skupinku nešťastníků, kteří do tohoto pekla přibyli. Je mu čtrnáct nebo snad patnáct let - jistě to neví ani on sám, ani nikdo jiný. Své skutečné jméno už dávno zapomněl, teď mu však říkají Cale. Ze svého předchozího života si na nic nevzpomíná a o tom budoucím nic neví... Seznamte se s andělem smrti.

Levá ruka boží přináší příběh o životě a hledání víry ve světě, jejž postihla blíže nespecifikovaná katastrofa. Je první částí trilogie, která vychází v celosvětové premiéře a která má všechny předpoklady stát se mezinárodním bestsellerem.
E- bookDownload
Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla


Tančím, abych žil / Take the Lead (2005)

11. prosince 2013 v 11:34 | Terry
Země ... USA
Délka ... 113 min
Dostupnost ... od 12 let
Režie ... Liz Friedlander
Scénář ... Dianne Houston
Hudba ... Aaron Zigman


Popis

Bývalý profesionální tanečník Pierre Dulane (Antonio Banderas) se rozhodne vyučovat tanec na škole v New Yorku. Zatímco jeho průprava není studentům vůbec po chuti vytvoří nakonec společně kompletně nový styl tance. Příběh je inspirován tanečníkem Pierrem Dulanem.
Hrají:
  • Antonio Banderas ... (Pierre Dulaine)
  • Yaya DaCosta ... (LaRhette)
  • Rob Brown ...(Rock)
  • Lauren Collins ... (Caitlin )
A další...

Nicholas Sparks

10. prosince 2013 v 11:52 | Terry


Nicholas Charles Sparks se narodil 31. prosince 1965 v Omaze, stát Nevraská. Jeho rodiče jsou Patrick Sparks - profesor a Jill Marie (rozená Thoene) Spárka žena v domácnosti a asistentka očního lékaře. Je prostřední ze tří dětí, má staršího bratra Michaela Earla "Micah" Sparkse (nar.1964) a mladší sestru Danielle "Danu" Sparks (1966-2000), ta však v roce 2000 zemřela kvůli nádoru na mozku. Nicholas řekl, že byla hlavní inspirací pro jeho román Nezapomenutelná cesta (A Walk to Remember - 1999).

Nicholas je římský katolík, a spolu s manželkou, jako oddaní katolíci, také ve víře vychovávají své děti. Nicholas má předky mimo jiné i v ČR, dále pak v Německu, Anglii a Irsku.

Jeho otec postgraduálně studoval, a tak se rodina hodně stěhovala, když bylo Nicholasovi osm, žili ve Watertownu, Californii, New Yorku, a Grand Islandu v Nebrasce. V roce 1974 se se jeho rodiče na čas usadili ve Fair Oaks v Kalifornii, kde setrvali po dobu jeho střední školy. V roce 1984 ukončil Bella Vista High Schoul a poté se zapsal na University of Notre Dame, kde obdržel plné atletické stipendium. Specializoval se na Podnikání a finance a prospěl s vyznamenáním v roce 1988. Ten rok se také na jarních prázdninách seznámil se svou budoucí ženou Cathy Cote z New Hampshiru. Vzali se 22. července 1989 a přestěhovali se do New Bern v Severní Karolíně.

Nicholasova rodina je vskutku velice početná, tři synové Miles (*1991), Ryan (* 1993), Landon; a dvě dcery, dvojčata Lexie a Savannah. Prostřední syn Ryan trpí artismem. Nicholas se mimo jiné angažuje v mnoha dobročinných organizacích a finančně podporuje celou řadu vzdělávacích institucí.


Spisovatelská dráha

Během studia v roce 1985, napsal svůj první, nikdy nezveřejněný román The Passing, během letních prázdnin, mezi prvním a druhým rokem na Notre Damu. V roce 1989 pak napsal další, nikdy nevydanou novelu The Royal Murders.

Po škole hledá Nicholas práci v nakladatelství nebo se snaží dostat na právnickou fakultu, v obou případech však neuspěje. Poté tráví další tři roky pokusy v dalších zaměstnáních, kupříkladu v oceňování nemovitostí, jako číšník, prodejce stomatologického zboží po telefonu a také začíná sám podnikat.

V roce 1992 začal pracovat pro farmacii, jako dealer léků do zdravotnických zařízení, tak se také v roce 1993 dostal do Washingtonu D.C. Ve volném čase zde pracoval na další knize s názvem The notebook. O dva roky později jej objevila literární agentka Theresa Park. V říjnu roku 1995 pak knihu prodala Time Warner Book Group, o rok později knihy vyšla a hned v prvním týdnu obsadila žebříček New York Times best-seller.

Po úspěchu svého prvního románu, se Nicholas přestěhoval do New Bern, NC. A začal pracovat na dalších románech. Hned osm z nich se také dočkalo filmového zpracování: Message in a Bottle (1999), A Walk to Remember (2002), The Notebook (2004), Nights in Rodanthe (2008), Dear John (2010), The Last Song (2010), The Lucky One (2012), a nejnovější Safe Haven (2013).

Podle jeho webových stránek, filmová společnost koupila práva také na knihy True Believer a At First Signy, ale není známo kdy nebo zda vůbec, budou zfilmovány.

Další knihou, na kterou filmová společnost Warner Bros zakoupila práva, je The Best of Me , kniha u nás vyšla v letošním roce (2013). Opět ale není jisté, zda bude zfilmována.

Sedmnáctého října 2013 vyšla zatím jeho v pořadí už osmnáctá kniha s názvem The Longest Ride

Tři mušketýři - Alexandre Dumas

9. prosince 2013 v 11:07 | Terry

"Jeden za všechny, všichni za jednoho!"


Název: Tři mušketýři
Původní název: Les trois Mousquetaires
Autor: Alexandre Dumas
Žánr: Světová klasika, Historický román
Počet dílů: 2
Počet stran: 586
Čtené vydání: Levné knihy
Rok vydání: 2005

Anotace:

Na stránkách této knihy ožívá nejoblíbenější příběh ze známého románu Alexandra Dumase Tři mušketýři, v němž gaskoňský kadet dArtagnan za pomoci Athose, Porthose a Aramise získá pro královnu Annu zpět zlaté přívěsky a stane se členem družiny královských mušketýrů. Klasické příběhy v této edici, plné napětí a nečekaných zvratů, jsou napsány svěžím a srozumitelným jazykem.
E-Book:
1. díl doc pdf
2. díl doc pdf
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla


Cítát týdne: 02/12/13

9. prosince 2013 v 8:00 | Terry

Petr a Lucie - Romain Rolland

2. prosince 2013 v 14:52 | Tess
Název: Petr a Lucie
Původní název: Pierre et Luce
Autor: Romain Rolland
Žánr: Romantika
Počet stran: 94
Rok vydání: 1984

Anotace:
Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...
E-Book:Download
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry: