Únor 2014

Mezi láskou a smrtí - Meg Cabotová

27. února 2014 v 12:46 | Terry
Název: Mezi láskou a smrtí
Původní název: Abandon
Autor: Meg Cabot
Žánr: fantasy
Počet stran: 272
Serie: Podsvětí
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: ?
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-242-3415-1

Hodnocení na Databízi knih: 80%


Anotace

Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné - je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti? První díl nové strhující "podsvětní" řady.

Cítát týdne: 04/02/14

24. února 2014 v 10:27 | Terry

Zář - Alexandra Adornetto

24. února 2014 v 9:28 | Terry

Název: Zář
Původní název: Halo
Autor: Alexandra Adornetto
Žánr: fantasy
Počet stran: 400
Serie: Zář
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: 3
Datum vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-242-3047-4

Hodnocení na Databízi knih: 77%


Anotace

Do poklidného přímořského městečka nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla

Cítát týdne: 03/02/14

17. února 2014 v 10:26 | Terry

Bernie (2011)

12. února 2014 v 13:22 | Tess
• Země ... USA
• Žánr ... komedie / krimi / drama
• Délka ... 104 minut
• Režie ... Richard Linklater
• Premiéra v ČR ... 26.9.2013

Popis:
Bernie Tiede byl asistentem ředitele pohřebního ústavu v malém vesnickém městečku Carthage v Texasu a jedním z nejoblíbenějších obyvatel. Vyučoval ve víkendové škole, zpíval v kostelním sboru a vždy byl ochoten nabídnout pomocnou ruku. Bernieho všichni milovali a byli mu vděčni. Takže nebylo pro nikoho překvapením, když se sblížil s Marjorie Nugentovou, bohatou vdovou, která byla známá svou protivnou povahou a patřičným bohatstvím. Bernie s Marjorie často cestoval a vedl také její bankovní účty. Marjorie se časem stala na Berniem a jeho šlechetnosti naprosto závislá a Bernie se snažil plnit její stále narůstající požadavky. Bernie stále řídil její záležitosti a obyvatelé přitom Marjorie po několik měsíců vůbec neviděli. Obyvatelé Carthage byli šokováni, když se dozvěděli, že je Marjorie Nugentová již několik měsíců mrtvá a Bernie Tiede byl obviněn z její vraždy.

Hrají:

○ Jack Black ... Bernie Tiede
○ Shirley MacLaine ... Marjorie Nugentová
○ Matthew McConaughey ... Danny Buck
○ Brady Coleman ... Scrappy Holmes
○ Richard Robichaux ... Lloyd Hornbuckle
A další ...

Berlínské spiknutí / The Good German (2006)

11. února 2014 v 13:13 | Tess
• Země ... USA
• Žánr ... psychologický / thriller
• Délka ... 105 minut
• Režie ... Steven Soderbergh

Popis:
Kdo ví, co hledá americký novinář Jake Geismer (George Clooney) v poválečném Berlíně? Možná klid, možná příběh, ale určitě ne svou dávnou lásku Lenu (Cate Blanchett). Ani stopu tajemství a podvodů, které vedou od Leny k jejímu milenci - mladému ambicióznímu desátníkovi (Tobey Maguire). Stopa pokračuje až k vraždě, o kterou se nikdo nezajímá. Nikdo kromě Jakea. Tři herecké talenty pod vedením Stevena Soderbergha v thrilleru, který vzdává hold filmové atmosféře 40. let a zároveň působí svižným, moderním dojmem filmu noir.

Hrají:

○ Jack Thompson ... kongresman Breimer
○ George Clooney ... kapt. Jacob 'Jake' Geismer
○ Tobey Maguire ... Patrick Tully
○ Cate Blanchett ... Lena Brandtová
○ Dominic Comperatore ... Levi
A další ...

Normal (2009)

10. února 2014 v 13:03 | Tess
• Země ... Česká republika / Makedonie
• Žánr ... thriller / drama
• Délka ... 100 minut
• Režie ... Julius Ševčík
• Premiéra v ČR ... 26.3.2009

Popis:
Od února 1929 do října 1931 připravil Petr Kurten (Milan Kňažko) o život 8 lidí a bezpočet dalších napadl. Zabíjel ženy, muže, zvířata. Vše, co mu přišlo do cesty. Způsobil stejnou paniku jako kdysi v Londýně Jack Rozparovač. Nyní se tento legendární vrah vzdal policii. Obhajoby se ujímá ambiciózní mladý právník (Pavel Gajdoš), který je přesvědčen, že Kurten je psychicky vyšinutý. Aby to dokázal, ponoří se do vrahovy šokující minulosti a poznává pozadí nelítostných činů. V průběhu pátrání potkává další velmi tajemnou postavu, atraktivní Kurtenovu ženu (Dagmar Havlová). S přibývajícími důkazy je stále jasnější, že šílený vrah ještě neřekl své poslední slovo. Proč se nepolapitelný a výjimečně inteligentní zločinec odmítá nechat prohlásit za choromyslného? Jakou roli v případu hraje jeho žena a jaká je skutečná role mladého obhájce? Tři dramatické osudy ve složité pavučině konce jednoho věku. Obhájce zjišťuje, že bude muset bojovat, aby vyvázl živý.

Hrají:

○ Milan Kňažko ... Peter Kurten
○ Dagmar Havlová ... Marie Kurten
○ Pavel Gajdoš ... obhájce J. Wehner
○ Jan Vlasák ... Wenge
○ Miroslav Táborský ... Klein
A další ...

Cítát týdne: 02/02/14

10. února 2014 v 10:25 | Terry

Básník a kočička / Owl and the Pussycat (1970)

9. února 2014 v 12:54 | Tess
Mohou se z hašteřivých nepřátel stát přátelé? Nebo ještě něco víc?

• Země ... USA
• Žánr ... Komedie
• Délka ... 95 minut
• Režie ... Herbert Ross

Popis:
Neúspěšný spisovatel a z toho důvodu knihovník Felix Sherman (George Segal) je jedním z těch, kteří si v žádném případě nehodlají pohněvat přísného domácího pana Rapzinskyho. Když si na něj postěžuje sousedka (Barbra Streisand), kterou prý jeho pozdní spisování na stroji ruší, Felix jí v odplatě udá v okamžiku, kdy má zrovna další pánskou platící "návštěvu". Doris je ovšem natolik přímá a hlavně prostoduchá, že k němu ve tři ráno s křikem vtrhne, aby si vyřídila účty. Jejich diskuze je hlavně její zásluhou poněkud hlasitější a tak zanedlouho už ani Felix není rezidentem. Naštěstí je tu kamarád Barney a velký rozkládací gauč. Jenomže v jeho bytě není televize, Doris se teď vůbec nechce spát a Felixův nakladatelstvím zamítnutý román je plný degutantních adekvací!

Hrají:

○ Barbra Streisand ... Doris
○ George Segal ... Felix
○ Robert Klein ... Barney
○ Allen Garfield ... majitel obchodu s oděvy
○ Roz Kelly ... Eleanor
A další ...

Babel (2006)

8. února 2014 v 12:44 | Tess
Naslouchejte...

• Země ... USA/Francie/Mexiko
• Žánr ... drama / psychologický
• Délka ... 144 minut
• Režie ... Alejandro González Iñárritu
• Premiéra v ČR ... 22.2.2007

Popis:
Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit... Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi... V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Ty jsou způsobené jednak sebevraždou matky, jednak neschopností komunikace s otcem... Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli...

Hrají:

○ Cate Blanchett ... Susan
○ Brad Pitt ... Richard
○ Gael García Bernal ... Santiago
○ Jamie McBride ... Bill
○ Kôji Yakusho ... Jasudžiro
A další ...