Únor 2014

Mezi láskou a smrtí - Meg Cabotová

27. února 2014 v 12:46 | Terry
Název: Mezi láskou a smrtí
Původní název: Abandon
Autor: Meg Cabot
Žánr: fantasy
Počet stran: 272
Serie: Podsvětí
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: ?
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-242-3415-1

Hodnocení na Databízi knih: 80%


Anotace

Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné - je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti? První díl nové strhující "podsvětní" řady.

Zář - Alexandra Adornetto

24. února 2014 v 9:28 | Terry

Název: Zář
Původní název: Halo
Autor: Alexandra Adornetto
Žánr: fantasy
Počet stran: 400
Serie: Zář
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: 3
Datum vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-242-3047-4

Hodnocení na Databízi knih: 77%


Anotace

Do poklidného přímořského městečka nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:nečetla

Edith Piaf - Simone Berteaut

5. února 2014 v 15:21 | Tess
Název: Edith Piaf
Původní název: Piaf
Autor: Simone Berteaut
Žánr: Memoáry
Počet stran: 397
Rok vydání originálu: 1969
Rok vydání v ČR: 1990
Hodnocení na databázi knih: 90%

Anotace:
Poutavé svědectví o životě Edith Piaf z pera její o dva roky mladší nevlastní sestry, také zpěvačky Simone Berteautové.
Simone Berteautová popisuje závratný umělecký vzestup Edith, s níž se znala od svých třinácti let a už se pak nikdy neopustily. Měly společného otce - Louise Gassiona, takže vlastním jménem byla Edith Piaf Edith Giovanna Gassionová. Piaf je přezdívka, znamená česky "vrabčák". S. Berteautová sleduje uměleckou kariéru Edith až do jejího předčasného tragického konce. Pro svou bezprostřednost a důvěrnou znalost prostředí jde o svědectví zcela unikátní.
E-book:Není
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla

Smrt krásných srnců - Ota Pavel

3. února 2014 v 12:31 | Terry
Název: Smrt krásných srnců
Autor: Ota Pavel
Žánr: Literatura česká - Povídky
Počet stran: 110
Datum vydání: 2007
Rok vydání originálu: 1971
Nakladatelství: Academia
ISBN: 978-80-200-1515-0

Hodnocení na Databízi knih: 87%

Anotace:

Soubor sedmi povídek, které jsou soustředěny především okolo postavy Pavlova tatínka. Pavel je mistrný lidový vypravěč. Jeho povídky mají jednoduchou dějovou osnovu, ale díky jadrnému podání a původu ve skutečnosti jsou velice oblíbené. Dominantní úlohu ve všech povídkách sehrává řeka Berounka, její okolí a Křivoklátsko, tamní příroda, kterou ostatně celá Pavlova rodina tolik milovala.