Březen 2014

Jediná správná věc - Anna Quindlenová

8. března 2014 v 9:23 | Tess
Název: Jediná správná věc
Původní název: One True Thing
Autor: Anna Quindlen
Žánr: Literatura světová - Romány
Počet stran: 253
Datum vydání: 1999
Rok vydání originálu: 1994
ISBN: 80-7202-540-6

Hodnocení na Databázi knih: 80%

Anotace:
Výborná absolventka Harvardovy univerzity a nadějná redaktorka časopisu Ellen Guldenová musí nečekaně přerušit slibnou kariéru v New Yorku a vrátit se do malého univerzitního městečka. U její matky Kate zjistili rakovinu a otec George, vážený profesor anglistiky na místní univerzitě, rozhodl, že o ni dcera bude pečovat. Pro vypjatou intelektuálku Ellen představuje starost o nemocnou téměř nepřekonatelný úkol - emocionálně i prakticky. Šest měsíců den po dni prožívá její utrpení až do nevyhnutelného konce. Tíhu tohoto smutného poslání jí umožní zvládnout láska k matce a půlrok, který s umírající stráví, se stane zásadním předělem i v jejím životě.
Po matčině smrti však nastává dramatický zlom - při pitvě vyjde najevo, že příčinou smrti nebyla zhoubná nemoc, ale předávkování morfiem. Okresní návladní podezírá Ellen, že matce pomohla zkrátit její utrpení. Ellen se brání veškerým obviněním, ale i tak se stává obětí nejrůznějších útoků a novinářské honby za senzacemi. A rozřešení záhady zůstává stále v nedohlednu.
E-book:Není
Hodnocení od Terry:Nečetla
Hodnocení od Tess:

Mortal Instruments: Město z kostí

7. března 2014 v 17:10 | Terry
" Dva světy se střetnou. "

• Země ... USA / Německo
• Žánr ... Akční/ Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
• Délka ... 130 min
• Režie ... Harald Zwart
• Premiéra v ČR ... 2013

Hodnocení csfd: 52 %

Obsah:
Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky - Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna.

Hrají:

Lily Collins ... Clary Frey
Jamie Bower ... Jace Wayland
Jemima West ... Isabelle Lightwood
Robert Sheehan ... Simon Lewis
Lena Headey ... Jocelyn Fray
a další...

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:
neviděla