Březen 2014

Nejvyšší nabídka / The Best Offer (2013)

28. března 2014 v 12:36 | Terry

"Láska ke kráse může být zničující."
• Země ... Itálie
• Žánr ... Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
• Délka ... 124 min
• Režie ... Giuseppe Tornatore
• Premiéra v ČR ... 2013

Hodnocení csfd: 85 %

Obsah

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn.
Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdceženy, kteráse skryla před světem. Virgilseocitáve víruvášně a uprostřed hry, kteránavždyzmění jeho šedivý život.

Hrají:

Geoffrey Rush ... Virgil Oldman
Sylvia Hoeks ... Claire Ibbetsonová
Jim Sturgess ... Robert
Donald Sutherland ... Billy Whistler
a další...
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:
zatím neviděla

Jediná správná věc - Anna Quindlenová

8. března 2014 v 9:23 | Tess
Název: Jediná správná věc
Původní název: One True Thing
Autor: Anna Quindlen
Žánr: Literatura světová - Romány
Počet stran: 253
Datum vydání: 1999
Rok vydání originálu: 1994
ISBN: 80-7202-540-6

Hodnocení na Databázi knih: 80%

Anotace:
Výborná absolventka Harvardovy univerzity a nadějná redaktorka časopisu Ellen Guldenová musí nečekaně přerušit slibnou kariéru v New Yorku a vrátit se do malého univerzitního městečka. U její matky Kate zjistili rakovinu a otec George, vážený profesor anglistiky na místní univerzitě, rozhodl, že o ni dcera bude pečovat. Pro vypjatou intelektuálku Ellen představuje starost o nemocnou téměř nepřekonatelný úkol - emocionálně i prakticky. Šest měsíců den po dni prožívá její utrpení až do nevyhnutelného konce. Tíhu tohoto smutného poslání jí umožní zvládnout láska k matce a půlrok, který s umírající stráví, se stane zásadním předělem i v jejím životě.
Po matčině smrti však nastává dramatický zlom - při pitvě vyjde najevo, že příčinou smrti nebyla zhoubná nemoc, ale předávkování morfiem. Okresní návladní podezírá Ellen, že matce pomohla zkrátit její utrpení. Ellen se brání veškerým obviněním, ale i tak se stává obětí nejrůznějších útoků a novinářské honby za senzacemi. A rozřešení záhady zůstává stále v nedohlednu.
E-book:Není
Hodnocení od Terry:Nečetla
Hodnocení od Tess:

Mortal Instruments: Město z kostí

7. března 2014 v 17:10 | Terry
" Dva světy se střetnou. "

• Země ... USA / Německo
• Žánr ... Akční/ Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
• Délka ... 130 min
• Režie ... Harald Zwart
• Premiéra v ČR ... 2013

Hodnocení csfd: 52 %

Obsah:
Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky - Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna.

Hrají:

Lily Collins ... Clary Frey
Jamie Bower ... Jace Wayland
Jemima West ... Isabelle Lightwood
Robert Sheehan ... Simon Lewis
Lena Headey ... Jocelyn Fray
a další...

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:
neviděla

Cesta do ráje / Paradise Road (1997)

3. března 2014 v 18:14 | Tess
Drama skupiny žen, která se v době druhé světové válce ocitla v japonském zajateckém táboře...

• Země ... Austrálie / USA
• Žánr ... Drama / Válečný / Historický
• Délka ... 122 min
• Režie ... Bruce Beresford
• Premiéra v ČR ... 1998

Popis:
Dramatický příběh o skupině žen, které projdou strastiplnou cestou až se dostanou do japonského tábora jako válečné zajatkyně. V táboře, kde je s ženami velice tvrdě zacházeno se objevuje mnoho žen různých národností a kultur. I přes toto hrubé zacházení se ženy vzchopí a udělají si vlastní vokální orchestr. Předlohou tohoto příběhu je skutečná událost.

Hraje:

○ Glenn Close ... Adrienne Pargiter
○ Frances McDormand ... doktorka Verstak
○ Pauline Collins ... Margaret Drummond
○ Cate Blanchett ... Susan Macarthy
○ Julianna Margulies ... Topsy Merrit
A další ...

Frajeři ve Vegas / Last Vegas (2013)

1. března 2014 v 17:53 | Tess
Tohle město není jen pro mladý...

• Země ... USA
• Žánr ... Komedie
• Délka ... 104 min
• Režie ... Jon Turteltaub
• Premiéra v ČR ... 19.12.2013

Popis:
Celoživotní přátelé se na stará kolena rozhodnou zapomenout na svá stará kolena, a ve jménu slavných společných mejdanů to ještě jednou roztočit. Jeden z nich, zapřisáhlý starý mládenec chystá překvapivou svatbu a to je ideální příležitost. Cíl? Jak jinak. Las Vegas. V Brooklynu znali tuhle čtyřku kamarádů všichni, život je ale nakonec zavál každého jinam. Jeden je sám v Brooklynu, druhý se svou ženou na Floridě, třetí žije v Jersey se synem. Z ospalosti je vytrhne až telefonát toho čtvrtého, bohatého právníka z Malibu, který jim oznámí, že konečně požádal svoji o polovinu mladší přítelkyni o ruku. Je rozhodnuto, potkají se v Las Vegas a bude to rozlučka se svobodou, jak se sluší a patří. Jakmile ale dorazí na místo, zjišťují, že tohle už není Vegas, jak ho znali. Město se ani na vteřinu nezastavilo a pravidla hry se za celá ta léta změnila. Casino Sands, kde dříve hrávali, je zavřené a ve Stripu teď vystupuje nějaká Cirque du Soleil. Příliš velké, příliš hlučné. Ale pořád je to město hříchu a to je taky hlavní důvod, proč sem přijeli. Krásná žena, postupka, drink po ruce. Čtyřka starých přátel ví, proč přijela, a začne město znovu dobývat.

Hrají:

○ Robert De Niro ... Paddy
○ Morgan Freeman ... Archie
○ Michael Douglas ... Billy
○ Kevin Kline ... Sam
○ Mary Steenburgen ... Diana
A další ...