Jediná správná věc - Anna Quindlenová

8. března 2014 v 9:23 | Tess
Název: Jediná správná věc
Původní název: One True Thing
Autor: Anna Quindlen
Žánr: Literatura světová - Romány
Počet stran: 253
Datum vydání: 1999
Rok vydání originálu: 1994
ISBN: 80-7202-540-6

Hodnocení na Databázi knih: 80%

Anotace:
Výborná absolventka Harvardovy univerzity a nadějná redaktorka časopisu Ellen Guldenová musí nečekaně přerušit slibnou kariéru v New Yorku a vrátit se do malého univerzitního městečka. U její matky Kate zjistili rakovinu a otec George, vážený profesor anglistiky na místní univerzitě, rozhodl, že o ni dcera bude pečovat. Pro vypjatou intelektuálku Ellen představuje starost o nemocnou téměř nepřekonatelný úkol - emocionálně i prakticky. Šest měsíců den po dni prožívá její utrpení až do nevyhnutelného konce. Tíhu tohoto smutného poslání jí umožní zvládnout láska k matce a půlrok, který s umírající stráví, se stane zásadním předělem i v jejím životě.
Po matčině smrti však nastává dramatický zlom - při pitvě vyjde najevo, že příčinou smrti nebyla zhoubná nemoc, ale předávkování morfiem. Okresní návladní podezírá Ellen, že matce pomohla zkrátit její utrpení. Ellen se brání veškerým obviněním, ale i tak se stává obětí nejrůznějších útoků a novinářské honby za senzacemi. A rozřešení záhady zůstává stále v nedohlednu.
E-book: Není
Hodnocení od Terry: Nečetla
Hodnocení od Tess:


Co my na to:
"Nádherná kniha o vztahu mezi matkou a dcerou. Nejdřív se k sobě nemají, dcera vzhlíží k svému otci, ale jakmile matka onemocní a dcera se o ní musí starat, tak pomalu začíná poznávat, že má k ní daleko blíž. Je to dojemné, krásné, strhující, i když to má pasáže, které jsou zdlouhavé a trochu nudné, tak slzy u kapitoly, kde umírá Kate Guldenová jsem neudržela. Krásně napsané."
Tess
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama