Mortal Instruments: Město z kostí

7. března 2014 v 17:10 | Terry
" Dva světy se střetnou. "

• Země ... USA / Německo
• Žánr ... Akční/ Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
• Délka ... 130 min
• Režie ... Harald Zwart
• Premiéra v ČR ... 2013

Hodnocení csfd: 52 %

Obsah:
Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky - Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna.

Hrají:

Lily Collins ... Clary Frey
Jamie Bower ... Jace Wayland
Jemima West ... Isabelle Lightwood
Robert Sheehan ... Simon Lewis
Lena Headey ... Jocelyn Fray
a další...

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:
nevidělaCo my na to:

" Typická teen fantasy. Nepostrádá všechny běžné prvky charakteristické pro tenhle druh filmů. Láska, napětí, teenager, který v den svých narozenin objeví zvláštní schopnosti a na dání, v tomto konkrétním případě se jedná o dívku. A samozřejmě přehlídka "příšerek" v tomto filmu se vážně činí - vlkodlaci, upíři, andělé, démoni, čarodějnice a černokněžníci, zkrátka na co jen si vzpomenete.
Mě osobně ale tento sníměk zaujal, přeci jen na mě zapůsobil a mnoho prvků mě v něm zaujalo. Jediné, co nebylo dle mého gusta, je hlavní mužská postava, ale to už není zase tak podstatný aspekt.
Film mě příjemně nalákal, takže velmi vážně uvažuji o přečtení knižní předlohy." :)
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama