Červen 2014

Ďábel nosí Pradu - Lauren Weisberger

30. června 2014 v 10:31 | Tess
E-Book: Není
Název: Ďábel nosí Pradu
Původní název: The Devil Wears Prada
Autor: Lauren Weisberger
Počet stran: 448
Rok vydání: 2003
Rok vydání originálu: 2003
ISBN: 978-80-7384-770-8

Hodnocení na Databázi knih: 69%

Anotace:
V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o to, jak vypadají. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, jímž musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z tohoto magazínu módní bibli New Yorku, a tudíž současně celého světa - nepřipustí, aby jí cokoli stálo v cestě. Což se týče i dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to zaměstnání, ve kterém nemůže vydržet nikdo, komu zbyla alespoň špetka sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by byly miliony mladých Newyorčanek ochotny zabíjet. Funkce Mirandiny asistentky by se pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachsovou mohla stát branou do velkého světa módy. V nevýrazném oblečení nesmělé studentky však mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v lodičkách na jehlovém podpatku, působí jako pěst na oko. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale zato jí dělá hrozné potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci zoufale nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:

Nebezpečná metoda - John Kerr

30. června 2014 v 10:23 | Tess
E-Book: Není
Název: Nebezpečná metoda
Původní název: A Most Dangerous Method
Autor: John Kerr
Žánr: Naučná literatura, Memoáry
Počet stran: 560
Datum vydání: 1999
Rok vydání originálu: 1996

Hodnocení na Databázi knih: 83%

Anotace:
Kniha, založená na letech výzkumu a nově objevených dokumentech v polovině sedmdesátých let, popisuje začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem, který zároveň poznamenal další vývoj této nové disciplíny. Důvod, proč se tyto dvě mimořádné osobnosti rozešly, nachází John Kerr mimo jiné v ženě, která stála mezi oběma muži. Ve své knize ukazuje, jak hluboce vývoj analýzy ovlivnilo to, co se o sobě její zakladatelé navzájem dozvěděli, a jak se snažili z těchto informací co nejvíce vytěžit.
Hodnocení od Terry:Nečetla
Hodnocení od Tess:

Zápisník jedné lásky - Nicholas Sparks

26. června 2014 v 10:00 | Terry

E-Book: Download

Název: Zápisník jedné lásky
Původní název: The Notebook
Autor: Nicholas Sparks
Žánr: světová literatura, román,romantika
Počet stran: 160
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 1996
ISBN: 80-7202-288-1

Hodnocení na Databízi knih: 84%

Anotace
Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou.Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy...Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:zatím nečetla


Čas mezi námi - Tamara Ireland Stone

25. června 2014 v 10:00 | Terry

E-Book: Není

Název: Čas mezi námi
Původní název: Time Between Us
Autor: Tamara Ireland Stone
Žánr: Sci-fi a Fantasy, román
Počet stran: 304
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2012
ISBN: 978-80-242-4209-5

Hodnocení na Databízi knih: 76%

Anotace
Středoškoláci Anna a Bennett se správně nikdy neměli potkat. Ona žije v roce 1995 v malém městečku poblíž Chicaga, on v roce 2012 v San Francisku. Bennett však disponuje zcela výjimečnou schopností: dokáže cestovat časem i prostorem. Tak se dostane i do Annina života a navzdory svému přesvědčení se do ní zamiluje. Jejich vztah se prohlubuje a Bennett postupně odhalí Anně všechna svá tajemství. Zákony času jsou však neúprosné a hrozí, že Bennett nebude moci zůstat v minulosti, do které vlastně nepatří. Podaří se Anně a Bennettovi přelstít neúprosný osud, nebo je čas rozdělí navždycky?


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:zatím nečetla


Hledání štěstí - Jane Austen, Charlotte Brontë

24. června 2014 v 12:20

E-Book: Není

Název: Hledání štěstí
Původní název: Juvenilie
Autor: Jane Austen, Charlotte Brontë
Žánr: světová literatura, román, povídky, romantika
Počet stran: 194
Datum vydání: 2010
Rok vydání originálu: 1871
ISBN: 978-80-87470-11-4

Hodnocení na Databízi knih: 75%

Anotace
Nejznámější romány Jane Austenové patří ke zlatému fondu světové literatury. Velmi zajímavé jsou však také juvenilie, které literární vědec Richard Jenkyns označil za "divoké" a připomínající skeče Monty Pythona. Věříme, že už to je dostatečnou pozvánkou k jejich četbě - a navíc většina z nich je v této knize vydána česky vůbec poprvé. Kromě delšího náčrtu románu Catharine, neboli Altánek, Vás potěší čtrnáct textů, které i na velmi krátké ploše nezapřou autorčino mistrovství a její pověstnou ironii...

Také juvenilie Charlotte Brontëové se až dosud nedočkaly českého vydání - a vzhledem ke kráse pohádkového příběhu Hledání štěstí, jejž napsala v pouhých třinácti letech, je to opravdu s podivem. Uvádíme také tři dojemné texty, věnované památce jejích sester Emily a Anne a pseudonymům Currer, Ellis a Acton Bell, pod nimiž tato sesterská trojice vydala svá první díla.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Hunger Games - Síla vzdoru - Suzanne Collins

6. června 2014 v 13:12 | TerryNázev: Síla vzdoru
Původní název: Mockingjay
Autor: Suzanne Collins
Žánr: fantasy, sci-fi
Počet stran: 342
Serie: Hunger Games
Díl serie: 3.
Počet dílů v serii: 3
Datum vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-253-1238-4

Hodnocení na Databízi knih: 84%

Anotace
Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Hunger Games - Vražedná pomsta - Suzanne Collins

6. června 2014 v 13:03 | TerryNázev: Vražedná pomsta
Původní název: Catching fire
Autor: Suzanne Collins
Žánr: fantasy, sci-fi
Počet stran: 336
Serie: Hunger Games
Díl serie: 2.
Počet dílů v serii: 3
Datum vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-253-1110-3

Hodnocení na Databízi knih: 90%

Anotace
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Hunger Games - Aréna smrti - Suzanne Collins

6. června 2014 v 12:42 | TerryNázev: Aréna smrti
Původní název: The Hunger Games
Autor: Suzanne Collins
Žánr: fantasy, sci-fi
Počet stran: 384
Serie: Hunger Games
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: 3
Datum vydání: 2008
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-253-1012-0

Hodnocení na Databízi knih: 92%

Anotace
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess: