Ďábel nosí Pradu - Lauren Weisberger

30. června 2014 v 10:31 | Tess
E-Book: Není
Název: Ďábel nosí Pradu
Původní název: The Devil Wears Prada
Autor: Lauren Weisberger
Počet stran: 448
Rok vydání: 2003
Rok vydání originálu: 2003
ISBN: 978-80-7384-770-8

Hodnocení na Databázi knih: 69%

Anotace:
V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o to, jak vypadají. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, jímž musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z tohoto magazínu módní bibli New Yorku, a tudíž současně celého světa - nepřipustí, aby jí cokoli stálo v cestě. Což se týče i dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to zaměstnání, ve kterém nemůže vydržet nikdo, komu zbyla alespoň špetka sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by byly miliony mladých Newyorčanek ochotny zabíjet. Funkce Mirandiny asistentky by se pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachsovou mohla stát branou do velkého světa módy. V nevýrazném oblečení nesmělé studentky však mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v lodičkách na jehlovém podpatku, působí jako pěst na oko. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale zato jí dělá hrozné potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci zoufale nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Co my na to:
"Knihu jsem četla již po druhé a nikdy nezklame. Je skvělá stejně jako film. Miranda je hlavní mrcha všech mrch. Hodně jsem se u ní zasmála a někdy jsem nechápavě kroutila hlavou, ale určitě stojí za přečtení."
Tess
"Knihu jsem četla v době, kdy jsem ještě chodila na střední. Při hodině matiky mi ji profesorka zabavila a pak mi ji chtěla vrátit až na konci školního roku. Málem jsem dostala Napomenutí třídního učitele, protože jsem se s ní kvůli tomu příšerně pohádala. Tak si sami udělejte obrázek, jaká kniha je, když jsem za ni málem vyfasovala první písemný postih za celou dobu mých studií. :D "
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama