Červenec 2014

Sestra - Rosamund Lupton

30. července 2014 v 13:35 | Terry
Název: Sestra
Původní název: Sister
Autor: Rosamund Lupton
Žánr: Thrillery
Počet stran: 382
Datum vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-249-1802-0

Hodnocení na Databízi knih: 79%

Anotace

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs

30. července 2014 v 12:42 | Terry


Název: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Původní název: Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children
Autor: Ramsom Riggs
Série: Sirotčinec slečny Peregrinové
Díl série: 1/3
Počet stran: 358
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-7462-019-5

Hodnocení na Databízi knih: 78%

Anotace
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

Kniha, která vzbudila ještě před vydáním ohromný rozruch. V ohnivé aukci na filmová práva zvítězil 20th Century Fox. A teď krouží kolem excelentní Tim Burton, který by se měl ujmout natáčení.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:

Sanditon - Jane Austen

24. července 2014 v 13:03 | Terry


Filmové zpracování: Není

Název: Sanditon
Původní název: Sanditon
Autor: Jane Austen & Marie Dobbs
Počet stran: 384
Datum vydání: 2009
Rok vydání originálu: 1817
ISBN: 978-80-86983-65-3

Hodnocení na Databízi knih: 89%

Anotace

Mladá a bystrá dívka Charlotta přijíždí strávit léto do přímořského městečka Sanditon. Brzy pronikne mezi místní smetánku - dobrosrdečné lidi i pokrytecké snoby, kteří by z ospalého Sanditonu rádi vybudovali věhlasné lázně. Během dopoledních vycházek a odpoledních čajových sedánků, jež často představují jediné povyražení, jaké může městečko nabídnout, se Charlotta seznamuje také s lázeňskými hosty. Poznává sira Edwarda, žvanivého seladona se šlechtickým titulem, krásnou a tajemnou dívku Kláru, která dělá společnici pohádkově bohaté a vrtošivé lady Denhamové, hypochondrické sourozence Parkerovy, podivína Henryho, jenž se přijel léčit do Sanditonu z nešťastné lásky... A protože je Charlotta vybavena neobyčejnou inteligencí, pozorovacím talentem a smyslem pro ironii, dokáže pod slupkou nudných lázeňských dní vidět strhující dramata. Jedno z nich se rozpoutá přímo v jejím srdci, když se objeví muž, díky němuž Charlotta pozná dosud neznámý cit - lásku...
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:
zatím nečetla

Kdybys mě teď viděla - Cecelia Ahern

8. července 2014 v 12:11 | Terry

E-Book: Není

Filmové zpracování: Není

Název: Kdybys mě teď viděla
Původní název: If you could see me now
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 287
Datum vydání: 2007
Rok vydání originálu: 2005
ISBN: 80-7381-164-2

Hodnocení na Databízi knih: 86%

Anotace

Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama.
Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:zatím nečetla

Angelopolis - Danielle Trussoni

8. července 2014 v 11:49 | TerryNázev: Angelopolis
Původní název: Angelopolis
Autor: Danielle Trussoni
Série: Angelologie
Díl v sérii: 2/2
Počet stran: 240
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-242-3954-5

Hodnocení na Databázi knih: 71%

Anotace:

Uplynulo deset let od chvíle, kdy se Verlaine díval, jak Evangeline letí z Brooklynského mostu, a pohled na její křídla byl zradou, která ho stále trápí. Nefilim jsou opět na vzestupu a spřádají plány na výstavbu vlastního ráje - zvaného Angelopolis - zuřivě pronásledovaní Verlainem, jenž změnil povolání a stal se lovcem andělů. Jakmile se však na scéně znovu objeví Evangeline, přepadnou Verlaina pochyby, které ještě posílí, když je síly mocnější než sami Nefilim táhnou od Paříže přes Petrohrad až do odlehlých oblastí Sibiře či na pobřeží Černého moře.

Pomsta nosí Pradu - Lauren Weisberger

3. července 2014 v 9:28 | Tess
E-Book: Není

Filmové zpracování: Není


Název: Pomsta nosí Pradu
Původní název: Revenge wears Prada
Autor: Lauren Weisberger
Série: Prada
Díl série: 2/2
Počet stran: 384
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2013
ISBN: 978-80-7384-773-9

Hodnocení na Databázi knih: 61%

Anotace:

Osm let uplynulo od doby, kdy Andrea "Andy" Sachsová skončila s prací, "pro kterou by milion holek zemřelo" - pracovala pro Mirandu Priestlyovou v časopise Runway Magazine. Z tohoto snu se nakonec stála noční můra. Teď je Andy na vrcholu světa: píše a dělá zpravodajství, co hrdlo ráčí; spolu s další bývalou Mirandinou asistentkou Emily provozuje The Plunge, vlastní obrovsky úspěšný a vysoce módní svatební časopis, a, co je nejdůležitější, chystá se provdat za potomka jedné slavné mediální rodiny a za svou životní lásku.
Už od začátku se Andy a Emily cítily oprávněny při dobývání světa časopisů používat adresář kontaktů - Mirandiných kontaktů - z Runway. Jak se The Plunge začíná dařit, Andy a Emily si uvědomují, že už brzy stanou své bývalé mučitelce tváří v tvář - na akcích, pořádaných pro kolegy z branže, při slavnostních předáváních cen a dokonce i na svatbách. Veškerá Andyina snaha o vybudování úplně nového života ji přivedla přímo k tomu, před kým utekla - do cesty samotného Ďábla.

Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Zatím nečetla...