Říjen 2014

Vampýrská akademie - Richelle Mead

28. října 2014 v 10:44 | Terry

Název: Vampýrská akademie
Původní název: Vampire Academy
Autor: Richelle Mead
Serie: Vampýrská akademie
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: 6
Počet stran: 279
Datum vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2007
ISBN: 978-80-7303-468-9

Hodnocení na Databízi knih: 89%

Anotace

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla


Hvězdy nám nepřály - John Green

28. října 2014 v 10:09 | Terry


Název: Hvězdy nám nepřály
Původní název: The Fault in Our Stars
Autor: John Green
Žánr: Young Adult
Počet stran: 240
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2012
ISBN: 978-80-87543-14-6

Hodnocení na Databázi knih: 89%


Anotace

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:zatím nečetla


Julie a Julia - Julie Powell

19. října 2014 v 8:54 | MerylkaNázev: Julie a Julia
Původní název: Julie & Julia
Autor: Julie Powell
Žánr: Společenské romány
Počet stran: 294
Rok vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2007
ISBN: 978-80-7249-278-7

Hodnocení na Databázi knih: 65%

Anotace:
Uvězněná v nudné práci a žijící v malém apartmánu v New Yorku, Julie Powellová zjistila, že skoro vždy brečí na cestě z práce domů. Pak jednoho večera, skrz svou rozmazanou řasenku uviděla, že nakoupila v korejském obchodě přesně ty ingredience, které potřebuje k výrobě Potage Parmentier, jak to Julie Childová popsala ve své kuchařce Jak zvládnout umění francouzské kuchyně. Julie začala vařit - každý z 524 receptů v knize během jednoho roku. Toto je Juliin příběh o tom, jak přes oeufs en cocotte až k bifstek beurre, přes "Podělanou Rýži" až po přípravu živých humrů, zjistí, že tenhle Projekt začíná měnit její život. Výrazná chuť všech těch tisíce různých druhů omáček, které poslušně připraví, se začíná stávat součástí jejího každodenního života a ona v něm začíná nacházet joie de vivre, kterou celá ta dlouhá léta postrádala.
Hodnocení od Terry:Nečetla
Hodnocení od Tess: