Vampýrská akademie - Richelle Mead

28. října 2014 v 10:44 | Terry

Název: Vampýrská akademie
Původní název: Vampire Academy
Autor: Richelle Mead
Serie: Vampýrská akademie
Díl serie: 1.
Počet dílů v serii: 6
Počet stran: 279
Datum vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2007
ISBN: 978-80-7303-468-9

Hodnocení na Databízi knih: 89%

Anotace

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla
Co my na to:

"Do téhle série jsem se pustila vlastně už podruhé. Napoprvé jsem vlastnila pouze první díl, po jehož přečtení jsem zatoužila i po dalších. Po opravdu dlouhé době jsem si pořídila všechny díly v boxu a dala se do čtení. Pokusím se sérii nepřerušit, případně jednotlivé díly proložím jednou knihou jiného žánru.
První díl jsem si přečetla podruhé, abych byla v obraze. Ani tentokrát mě kniha nenudila. Autorka sice nepoužívá žádná vznosná slova nebo slovní obraty, text je velice jednoduchý. Příběh je přesto celkem zajímavý a čtivý. Jde o kombinaci klasického života studentů na střední škole okořeněného tajemnem populárních upírů. Přesto nejde o žádnou slaďárnu. Je to sice oddychové čtení, podle mého to ale rozhodně není promarněný čas. Jsem vážně zvědavá, jak to bude dál a jak to všechno nakonec skončí."
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama