Zlatá brána otevřená - Agatha Christie

13. prosince 2014 v 13:40 | Terry


Název: Zlatá brána otevřená
Původní název: Hickory Dickory Dock
Autor: Agatha Christie
Žánr: Detektivky
Počet stran: 208
Datum vydání: 2008
Rok vydání originálu: 1955
ISBN: 978-80-242-2032-1

Hodnocení na Databízi knih: 82%

Anotace:
Všechno začalo ve chvíli, kdy málo půvabná, zato velice schopná sekretářka Hercula Poirota udělala tři chyby v jediném dopise. Něco bylo velmi v nepořádku. Poirot brzy zjistil příčinu potíží. Sestra jeho sekretářky vedla studentskou ubytovnu v Hickory Road, kde v poslední době došlo k řadě podivných událostí.
Propuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není druhem zločinu, jenž by obvykle budil Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů, mezi nimiž se nacházel stetoskop, staré flanelové kalhoty, bonboniéra, rozřezaný batoh a diamantový prsten nalezený v talíři polévky, však jeho zájem upoutal. Poblahopřál správkyni ubytovny, paní Hubbardové, k jedinečné, nádherné záhadě.
Seznam nedával žádný smysl. Poirot si však kladl otázku, proč jsou všichni tak vyděšení, jestliže jde pouze o dílo drobného zlodějíčka. Jeho nejhorší obavy se však záhy potvrdily.

Hodnocení Tess:
Hodnocení TerryTess:Nečetla
Co my na to:

"Čtení jsem si užívala. Bylo to čtivé a napínavé, nemohla jsem přestat číst. I když se tam Poirot moc často nevyskytuje, tak nevadí, detektivka je prostě dobře napsaná, jinak to Agatha ani neumí."
Tess
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama