Zmizelá - Gillian Flynn

13. prosince 2014 v 12:34 | Terry

Název: Zmizelá
Původní název: Gone girl
Autor: Gillian Flynn
Žánr: Thrillery
Počet stran: 528
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2012
ISBN: 978-80-242-4109-8

Hodnocení na Databízi knih: 81%

Anotace:

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?
Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem…

Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:Nečetla
Co my na to:

"Označení Bestseller rozhodně neznamená také to, že je kniha kvalitní. Zmizelá má po celém světě jistě mnoho fanoušků, ale mě kniha nijak zvlášť nenadchla. První čtvrtinu jsem se vyloženě nudila, bylo to o ničem. Kolem dvousté stránky už se konečně začalo dít něco zajímavého, přesto mi kniha nepřišla nijak zvlášť strhující. Amy je vyšinutá psychopatka a Nick sebestředný zmetek. Co se počtu stran týče, řekněme tak 300 by bohatě stačilo. Četla jem spíš mechanicky, než se zápalem, chtěla jsem knihu co nejdříve dočíst, abych už to měla za sebou a mohla se pustit do něčeho poutavějšího. Na film jsem zvědavá, ale knihu už bych nikdy víc nečetla."
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama