Zmizelá, světový bestseller. Vážně??

5. prosince 2014 v 13:41 | Terry
Téhle knize se dostalo opravdu velké reklamy, snad každé větší knihkupectví ji propagovalo. Nakladatelství Knižního klubu, u kterého kniha vyšla ji zařadilo do edice světový bestseller a chystalo se i filmové zpracování. Zrovna jsem přečetla Sestru od R. Lupton a nadchla jsem si pro detektivní psychologické romány, tak jsem sáhla i po Zmizelé. Ostatně všichni ji opěvovali, tak to určitě bude úžasná kniha!

K jejímu čtení jsem si dostala někdy před týdnem, předem upozorňuji, že jsem ji prozatím ještě nedočetla, jsem někde u dvousté stránky. Musím se přiznat, že mě opravdu těší, že jsem si knihu nekoupila, ale pořídila si ji za body z iBOD programu, protože její koupě by mě teď opravdu mrzela. Když jsem byla někde u třicáté stránky, tak jsem se uklidňovala, že je to jen taková předehra, než příjde nějaká strhující a dechberoucí akce. U strínky 130 jsem se začala obávat, zda nejsem nějaká divná. Vždyť je to kruci světový bestseller, tak musí být chyba nejspíš na mé straně. Pořád se nic moc neděje, děj se vleče a je polný "tlachání" o minulosti hlavních postav, tedy Nicka a jeho "zmizelé" ženy Amy.

V současnosti jsem na straně 180 a siuace je v podstatě stejná. Netvrdím vyloženě, že by mě kniha nudila, ale ani mě nijak zvlášť nenadchla. Netvrdím, že čtu ze setrvačnosti, protože ve mě pořád ještě zbývá špetka zvědavosti, jak to bude dál a jak to nakonec dopadne, všeobecné nadšení z knihy mě však doposud nepohltilo a zdá se, že se tomu tak nestane ani na zbývajících 346 stránkách. Mohlo by se zdát, že předbíhám, ostatně zatím nejsem ani v polovině, ale děj se tak strašně vleče, že tomu prostě moc šancí nedávám.

Upokojilo mě zjištění na stránkách Databáze knih, že nejsem jediná osoba, která knize "nepropadla". Po přečtení několika záporných komentářu, kdy jeden pisatel knihu dokonce odložil zhruba v části, kde se teď nacházím já, jsem se uklidnila. Zdá se, že nejspíš nebudu divná, alespoň vzhledem k této knize.

Zatím je můj postoj však takovýto. Pro mě je kniha zatím obyčejný průměr, doposud mě nijak zvlášť nenadchla. Dokonce se občas přistihnu, že běžné věci každodenního života odvedou mou pozornost, což se mi u knih, které mě osloví nestává. Žádnou z posta jsem si doposud neoblíbila ani se nesžila s jejími pocity (i když u této knihy to snad ani není možné). Ani autorčin styl mi příliš nesedne. Jsem poměrně zvědavá, co přinese další čtení, v současnosti si však nemyslím, že by se můj názor mohl nějak výrazně změnit. Pokud bych snad v budoucnu sáhla po nějaké další knize od autorky, tak jedině ve formě e-booku nebo zápůjčkou. Protože určitě nemám v úmyslu investovat do dalších jejích knih.

Srdnatě čtu dál.

TerryPodělte se s námi i vy o svůj názor, hlasujte v naší anketě nebo zanechte ke knize komentář. Děkujeme :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama