Dárek - Cecelia Ahern

19. února 2015 v 8:25 | Terry


Název: Dárek
Původní název: The Gift
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 251
Rok vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2008
ISBN: 978-80-7381-626-1

Hodnocení na Databázi knih: 82%


Anotace:
Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný.
Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům - teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetlaCo my na to:
"Při čtení Ceceliiných knih si připadám jako na houpačce. Jedna kniha mě naprosto uchvátí, další mi přijde jako obyčejný průměr. A tak pořád dokolečka. Dárek jsem tedy hodnotila podle již přečtených knih od této autorky.
Bylo to příjemné čtení, protože autorka má velice čtivý styl, takže děj krásně plyne v jednolitém celku. Přesto, i když jsem si v poslední kapitole pobrečela, kniha jako celek mě nijak zvlášť nezaujala. Čtení jsem si sice užila, ale chyběla v něm nedočkavost a zvědavost, které se mě u mnohých knih zmocňuji. Od Cecelie mi schází přečíst ještě poslední kniha Sto jmen, tak jsem zvědavá, jestli se opět "zhoupnu" a kniha mě nadchne. Než se k ní ale dostanu, možná u nás vyjde od autorky nějaká další kniha."
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 24. února 2015 v 6:57 | Reagovat

Četla jsem od autorky prozatím jen S láskou Rosie, ale doma mám ještě PS.Miluju tě, na kterou se chystám v tomto roce :-)

2 Terry Terry | Web | 24. února 2015 v 7:57 | Reagovat

P.S. je ta nejkrásnější! S láskou Rosie jsem jako jedinou nečetla, hrozně mě štvalo, jak je to psané. Nevydržela jsem u toho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama