Naděje umírá poslední - Halina Birenbaum

5. února 2015 v 9:45 | Terry


Název: Naděje umírá poslední
Původní název: Nadzieja umiera ostatnia
Autor: Halina Birenbaum
Počet stran: 255
Rok vydání: 2010
Rok vydání originálu: 1967
ISBN: 978-80-72177-27-1

Hodnocení na Databázi knih: 98%


Anotace:
Kniha vypráví o osudu autorky, která měla v okamžiku propuknutí druhé světové války 10 let a byla žákyní jedné varšavské obecné školy.

V září 1939 žila s rodiči a bratry v ul. Nowiniarské. Museli se přestěhovat do ghetta, kde žili až do vypuknutí povstání. Nějakou dobu se skrývala v bunkru na ul. Milé. V květnu 1943 byla převezena do koncentračního tábora Majdanek. Prošla také tábory Osvětim a Ravensbruck. Osvobození se dočkala v táboře Neustadt-Glewe. Většina jejích nejbližších se konce války nedočkala...

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetlaCo my na to:
"S každou další knihou o holocaustu mě znovu a znovu udivuje krutost, jaké je člověk schopen a zároveň i odhodlání a vůle k životu, kterou museli "Ti kteří přežili" tváří v tvář smrti prokázat.

Kniha je napsaná nesmírně čtivě, nemohla jsem se od ní doslova odtrhnout, četla jsem celý den. Nevyhnuly se mi ani slzy nad krutostí, kterou si musela autorka a desítky jiných prožít v koncentračních táborech. Zatím nejlepší kniha s touto tématikou, jakou jsem četla. Autorka si prošla několika tábory, také přežila jeden z nejobávanějších táborů - Osvětim. V knize jsou popsány otřesné praktiky nacistů nejen v tomto táboře. Dozvěděla jsem se tak mnoho nových informací.

Myslím, že by se tato zvěrstva páchaná za 2. sv. v. měla dostat více do povědomí lidí, aby nikdo nezapomněl, a také aby se nikdy nic takového neopakovalo."
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blue-inspiration blue-inspiration | Web | 5. února 2015 v 19:43 | Reagovat

Ahoj :) Máš moc krásný blog :) Líbí se mi jeho atmosféra :) Chtěla bych tě pozvat na svůj druhý blog, ne tenhle. Víš teprve s ním začínám a potřebuji se odněkud odrazit. Budu na ten blog přidávat svůj detektivní příběh a budu moc ráda za každou návštěvu :) Samozřejmě ale nemusíš. :)

2 blue-inspiration blue-inspiration | Web | 5. února 2015 v 19:44 | Reagovat

hmmm....jasně, to jsem celá já...zapomněla jsem napsat jak se ten blog jmenuje. xD
http://storyofbelief.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama