Březen 2015

Závist - Gregg Olsen

24. března 2015 v 9:55 | Terry


Název: Závist
Původní název: Envy
Autor: Gregg Olsen
Série: Prázdné rakve
Díl série: 1
Počet dílů v sérii: 2
Počet stran: 296
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-7321-636-8

Hodnocení na Databázi knih: 73%


Anotace:
Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá.
Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu?
Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli.

Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Bezpečný přístav - Nicholas Sparks

23. března 2015 v 8:48 | Terry


Název: Bezpečný přístav
Původní název: Safe Haven
Autor: Nicholas Sparks
Počet stran: 304
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-249-1950-8

Hodnocení na Databázi knih: 84%

Anotace:
Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout - zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Andělé a démoni - Dan Brown

10. března 2015 v 10:05 | TerryNázev: Andělé a démoni
Původní název: Angels & Demons
Autor: Dan Brown
Série: Robert Langdon
Díl série: 1
Počet dílů v sérii: 4
Žánr: Thrillery
Počet stran: 464
Rok vydání: 2006
Rok vydání originálu: 2000
ISBN: 80-7203-787-0

Hodnocení na Databázi knih: 86%

Anotace:
V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla

Dotek mrtvých - Charlaine Harris

9. března 2015 v 9:30 | Terry
Název: Dotek mrtvých
Původní název: A Touch of Dead
Autor: Charlaine Harris
Počet stran: 160
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2009
ISBN: 978-80-7384-502-5

Hodnocení na Databázi knih: 79%

Anotace:

Sookie Stackhouseová, servírka nadaná schopností číst myšlenky ostatních smrtelníků, proniká do světa upírů, vlkodlaků, měňavců, víl a dalších nadpřirozených bytostí.
Nachází mezi nimi přátele, ale zároveň zabředává do smrtelně nebezpečných situací. Její dobrodružství jsou tématem celé série románů Charlaine Harrisové. Kniha povídek Dotek mrtvých obohacuje Sookiina dobrodružství o několik dalších pozoruhodných událostí, které se v předcházejících knihách neobjevily vůbec, nebo jen náznakem: například o tajupnou smrt Sookiiny příbuzné - víly Claudette, o večírek na počest knížete Draculy v upířím baru Transfusia nebo o den, kdy se mladá telepatka dozvěděla o smrti své sestřenice Hadley, která úplně zpřetrhala styky se svou rodinou, stala se milenkou upíří královny Sophie-Ane a zařadila se mezi nemrtvé.


Hodnocení od Tess:Nečetla
Hodnocení od Terry:

Anna a král / Anna and the King (1999)

8. března 2015 v 13:01 | Terry
• Země ... USA
• Žánr ... Romantický / Drama
• Délka ... 142 min.
Kamera ... Caleb Deschanel
• Režie ... Andy Tennant
• Hudba ... George Fenton
• Premiéra v ČR ... 02.03.2000

* Hodnocení na CSFD ... 69%

Popis:

Ovdovělá učitelka Anna (Jodie Foster) podnikla něco, co bylo pro ženu z viktoriánské Anglie naprosto nezvyklé. Rozhodla se odjet se svým synem na dobrodružnou cestu do neznámé země, do Siamu. Chce ji poznat a pokusit se tak navázat spojení dvou odlišných světů. Nechává se zaměstnat jako učitelka početných dětí samotného siamského krále Mongkuta (Chow-Yun Fat). Kultivovaná Anna zprostředkovává svým žákům konfrontaci obou kultur se všemi rozličnostmi náboženství i nesmyslnými předsudky a poznává, že siamský král je muž, který přesně ví, kam chce vést svou zemi a jak vypadá moderní svět. Tak si krásná a emancipovaná anglická učitelka zamiluje nejen exotickou zemi, ale i krále samotného.
(text distributora)

Hrají

Jodie Foster ... Anna Leonowens
Yun-Fat Chow ... King Mongkut
Tom Felton ... Louis Leonowens
Randall Duk Kim ... General Alak
Bai Ling ... Tuptim
a další ...
h


Love song / Begin Again (2013)

4. března 2015 v 13:04 | Terry
• Země ... USA
• Žánr ... Komedie / Drama / Romantický / Hudební
• Délka ... 104 min.
• Scénář ... John Carney, Daniela Gambaro
Kamera ... Yaron Orbach
• Režie ... John Carney
• Hudba ... Gregg Alexander
• Premiéra v ČR ... 12.06.2014

* Hodnocení na CSFD ... 74%

Popis:
Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobyje svět, ale rozhodně si získá srdce všech.
(A-Company CZ)

Hrají

Keira Knightley ... Gretta
Mark Ruffalo ... Dan
Hailee Steinfeld ... Violet
Catherine Keener ... Miriam
Adam Levine ... Dave
a další ...Jana Eyrová - Charlotte Brontë

3. března 2015 v 9:36 | Terry

Název: Jana Eyrová
Původní název: Jane Eyre
Autor: Charlotte Brontë
Počet stran: 480
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 1847
ISBN: 978-80-7390-008-3

Hodnocení na Databázi knih: 91%

Anotace:

Příběh osudové lásky je současně i historií citového a myšlenkového osvobození ženy viktoriánského období, zbavené malosti a předsudků. Chovanka ze sirotčince přichází na venkovské panství jako vychovatelka a v domě opředeném nevysvětlitelným tajemstvím, prožije velkou osudovou lásku. Než však prosadí svou svobodnou vůli a právo rozhodnout o vlastním osudu, zažije mnoho utrpení a odříkání. Hrdinčina morální síla, jasný rozum a upřímný cit překonají všechny překážky a dovedou jí po boku milovaného muže ke štěstí.


Hodnocení od Tess:Právě čte...
Hodnocení od Terry:

Grace, kněžna monacká / Grace de Monaco (2014)

3. března 2015 v 7:45 | Terry


• Země ... Francie / USA / Belgie / Itálie
• Žánr ... Životopisný / Drama
• Délka ... 103 min.
• Scénář ... Olivier Dahan
Kamera ... Arash Amel
• Režie ... Neil Burger
• Hudba ... Guillaume Roussel
• Premiéra v ČR ... 12.06.2014

* Hodnocení na CSFD ... 57%

Popis:
Příběh hollywoodské hvězdy a držitelky Oscara Grace Kelly, která se vzdala své oslnivé kariéry a odešla do zcela neznámého světa. Na samém vrcholu slávy, kdy jí Hollywood a diváci leželi u nohou, se provdala za monackého knížete Rainiera III. a stala se navždy Grace - kněžnou z Monaka. Knížecí dvůr se ale stane bojištěm, na němž i samotná Grace Kelly musí ve své nové roli zápasit o osud malé země. Film Grace, kněžna monacká se soustředí na dramatické momenty, kdy na dveře paláce zaklepe slavný Alfred Hitchcock s nabídkou velké filmové role a na jiné dveře buší mocná Francie s hrozbami a výhrůžkami. Kněžna Grace se zapojí do tvrdého boje za osud Monaka, země, která se přes všechny překážky stala jejím domovem.
(Bontonfilm CZ)

Hrají

Nicole Kidman ... Grace Kelly
Tim Roth ... Prince Rainier III
Milo Ventimiglia ... Madge Tivey-Faucon
Parker Posey ... Rupert Allan
Paz Vega ... Maria Callas
a další ...


Ten večer - Susan Minot

2. března 2015 v 11:44 | TerryNázev: Ten večer
Původní název: Evening
Autor: Susan Minot
Počet stran: 280
Rok vydání: 2007
Rok vydání originálu: 2007
ISBN: 978-80-249-0996-7

Hodnocení na Databázi knih: 60%

Anotace:

Červenec 1954. Pětadvacetiletá Ann Grantová přijíždí na ostrov u pobřeží Maine, aby se zúčastnila svatby své nejlepší přítelkyně. Víkend uplyne, aniž zanechá v jejím životě sebemenší zjevnou stopu.
O čtyřicet let později Ann umírá na rakovinu a zbývá jí pouze několik týdnů života. Upoutaná na lůžko a sužovaná bolestmi se Ann ve vzpomínkách vrací k těm třem dnům, na které zdánlivě dávno zapomněla. A přestože má za sebou tři manželství, přestože se stala matkou pěti dětí, přestože poznala štěstí i nejhlubší zármutek, nakonec jsou to právě ony tři bezvýznamné dny, na čem skutečně záleží…
Susan Minot lyricky a s neobyčejnou intenzitou líčí tajemství lidské paměti a sílu lásky. Její román si získal velký kritický ohlas a vznikl podle něj stejnojmenný film s hvězdným obsazením, na jehož scénáři s autorkou spolupracoval i autor Hodin Michael Cunningham.


Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:nečetla