Březen 2015

Závist - Gregg Olsen

24. března 2015 v 9:55 | Terry


Název: Závist
Původní název: Envy
Autor: Gregg Olsen
Série: Prázdné rakve
Díl série: 1
Počet dílů v sérii: 2
Počet stran: 296
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-7321-636-8

Hodnocení na Databázi knih: 73%


Anotace:
Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá.
Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu?
Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli.

Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Bezpečný přístav - Nicholas Sparks

23. března 2015 v 8:48 | Terry


Název: Bezpečný přístav
Původní název: Safe Haven
Autor: Nicholas Sparks
Počet stran: 304
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-249-1950-8

Hodnocení na Databázi knih: 84%

Anotace:
Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout - zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Andělé a démoni - Dan Brown

10. března 2015 v 10:05 | TerryNázev: Andělé a démoni
Původní název: Angels & Demons
Autor: Dan Brown
Série: Robert Langdon
Díl série: 1
Počet dílů v sérii: 4
Žánr: Thrillery
Počet stran: 464
Rok vydání: 2006
Rok vydání originálu: 2000
ISBN: 80-7203-787-0

Hodnocení na Databázi knih: 86%

Anotace:
V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla

Dotek mrtvých - Charlaine Harris

9. března 2015 v 9:30 | Terry
Název: Dotek mrtvých
Původní název: A Touch of Dead
Autor: Charlaine Harris
Počet stran: 160
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2009
ISBN: 978-80-7384-502-5

Hodnocení na Databázi knih: 79%

Anotace:

Sookie Stackhouseová, servírka nadaná schopností číst myšlenky ostatních smrtelníků, proniká do světa upírů, vlkodlaků, měňavců, víl a dalších nadpřirozených bytostí.
Nachází mezi nimi přátele, ale zároveň zabředává do smrtelně nebezpečných situací. Její dobrodružství jsou tématem celé série románů Charlaine Harrisové. Kniha povídek Dotek mrtvých obohacuje Sookiina dobrodružství o několik dalších pozoruhodných událostí, které se v předcházejících knihách neobjevily vůbec, nebo jen náznakem: například o tajupnou smrt Sookiiny příbuzné - víly Claudette, o večírek na počest knížete Draculy v upířím baru Transfusia nebo o den, kdy se mladá telepatka dozvěděla o smrti své sestřenice Hadley, která úplně zpřetrhala styky se svou rodinou, stala se milenkou upíří královny Sophie-Ane a zařadila se mezi nemrtvé.


Hodnocení od Tess:Nečetla
Hodnocení od Terry:

Jana Eyrová - Charlotte Brontë

3. března 2015 v 9:36 | Terry

Název: Jana Eyrová
Původní název: Jane Eyre
Autor: Charlotte Brontë
Počet stran: 480
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 1847
ISBN: 978-80-7390-008-3

Hodnocení na Databázi knih: 91%

Anotace:

Příběh osudové lásky je současně i historií citového a myšlenkového osvobození ženy viktoriánského období, zbavené malosti a předsudků. Chovanka ze sirotčince přichází na venkovské panství jako vychovatelka a v domě opředeném nevysvětlitelným tajemstvím, prožije velkou osudovou lásku. Než však prosadí svou svobodnou vůli a právo rozhodnout o vlastním osudu, zažije mnoho utrpení a odříkání. Hrdinčina morální síla, jasný rozum a upřímný cit překonají všechny překážky a dovedou jí po boku milovaného muže ke štěstí.


Hodnocení od Tess:Právě čte...
Hodnocení od Terry:

Ten večer - Susan Minot

2. března 2015 v 11:44 | TerryNázev: Ten večer
Původní název: Evening
Autor: Susan Minot
Počet stran: 280
Rok vydání: 2007
Rok vydání originálu: 2007
ISBN: 978-80-249-0996-7

Hodnocení na Databázi knih: 60%

Anotace:

Červenec 1954. Pětadvacetiletá Ann Grantová přijíždí na ostrov u pobřeží Maine, aby se zúčastnila svatby své nejlepší přítelkyně. Víkend uplyne, aniž zanechá v jejím životě sebemenší zjevnou stopu.
O čtyřicet let později Ann umírá na rakovinu a zbývá jí pouze několik týdnů života. Upoutaná na lůžko a sužovaná bolestmi se Ann ve vzpomínkách vrací k těm třem dnům, na které zdánlivě dávno zapomněla. A přestože má za sebou tři manželství, přestože se stala matkou pěti dětí, přestože poznala štěstí i nejhlubší zármutek, nakonec jsou to právě ony tři bezvýznamné dny, na čem skutečně záleží…
Susan Minot lyricky a s neobyčejnou intenzitou líčí tajemství lidské paměti a sílu lásky. Její román si získal velký kritický ohlas a vznikl podle něj stejnojmenný film s hvězdným obsazením, na jehož scénáři s autorkou spolupracoval i autor Hodin Michael Cunningham.


Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:nečetla

Selekce - Kiera Cass

2. března 2015 v 10:25 | Terry


Název: Selekce
Původní název: The Selection
Autor: Kiera Cass
Série: Selekce
Díl série: 1
Počet dílů v sérii: 3
Počet stran: 288
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2012
ISBN: 978-80-7447-624-2

Hodnocení na Databázi knih: 89%


Anotace:
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Madisonské mosty - Robert James Waller

2. března 2015 v 9:53 | Terry


Název: Madisonské mosty
Původní název: The Bridges of Madison Country
Autor: Robert James Waller
Počet stran: 140
Rok vydání: 2008
Rok vydání originálu: 2003
ISBN: 978-80-249-1121-2

Hodnocení na Databázi knih: 85%


Anotace:
Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích.
Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali.
Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení...

Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess: