V plamenech - Rosamund Lupton

29. dubna 2015 v 10:15 | Terry


Název: V plamenech
Původní název: Afterwards
Autor: Rosamund Lupton
Žánr: Thrillery
Počet stran: 480
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-249-2134-1

Hodnocení na Databázi knih: 85%

Anotace:
Ve škole vypukl ničivý požár. Uprostřed ničivý plamenů zůstanou i děti Grace, sedmnáctiletá Jenny a osmiletý Adam. Grace, která je shodou okolností zrovna poblíž školy, v tu chvíli myslí jen na jediné - musí své děti zachránit. Za každou cenu... Zatímco Grace i Jenny leží v bezvědomí v nemocnici, jejich duše se oddělují od poraněných tělesných schránek a vidí, co ostatní vidět nemohou. Byl požár jen nehoda, anebo ho někdo založil úmyslně? Kdo by to udělal? A proč? S každou odpovědí se však vynořuje jen stále více a otázek… Grace musí odhalit totožnost pachatele a ochránit před ním svoje děti, protože indicií, které naznačují, že se jim žhář pokusí znovu ublížit, je až podezřele mnoho. Aby se jí to podařilo, musí dokázat nemožné - překročit hranice fyzických slova a pokusit se o zázrak. Psychologický thrilleru s prvky detektivního románu od britské autory Rosamund Luptonové, jejíž prvotina Sestra se stala bestsellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepší prozaický debut.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla
" Zpočátku jsem si myslela, že budu knihu číst opravdu dlouho, stránek má požehnaně a nejprve se nedělo nic převratného, takže mi děj ubíhal velice pomalu. Pak mi ale došlo, že u Sestry to zprvu bylo taky takové. Děj je nejprve velice pozvolný, plný zdánlivě nepodstatných a šedních maličkostí, které se však postupem času začínají skládat do větších obrzců, až nakonec vytvoří celistvý obraz děje. Přiznám se, že první autorčin román se mi líbil víc, ale V plamenech, má rozhodně také něco do sebe. Zhruba od sté stránky už mě děj naprosto pohltil, nebylo snadné odolat zvědavosti a knihu odložit. Dá se říci, že jsem ji přečetla během dvou dnů, kdy jsem se do ní opravdu začetla, předtím to bylo jen takové nesmělé oťukávání. Děj je nesmírně promyšlený a skrývá se v něm nejeden zločin. Moji podezřelí se nakonec staly jen takovu vějičkou, kterou na nás uatorka nalíčila a nakonec to vše bylo uplně jinak, než jsem si myslela. Některé postavy mě opravdu velice překvapily. Závěr knihy mě velmi dojal, nad sílou mateřské lásky a oběti v její jménu, kterou projevila Grace jsem uronila nejednu slzu.
Doufám, že se od autorky brzy dočkáme další knihy, bezesporu je velice talentovaná a její příběhy jsou originální, propracované, dechberoucí a přesto velmi reálné. "

Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama