Květen 2015

Lady Fuckingham - Oscar Wilde

27. května 2015 v 9:47 | Terry


Název: Lady Fuckingham
Původní název: Lady Pokingham
Autor: Oscar Wilde
Počet stran: 167
Rok vydání: 1879
Rok vydání originálu: 1992
ISBN: 80-7181-310-9

Hodnocení na Databázi knih: 64%

Anotace:
Lady Fuckingham je pornografické dílo, za jejíhož autora je označován Oscar Wilde. Wilde měl povídku údajně napsat jako svou prozaickou prvotinu pod pseudonymem Sebastian Melmoth. Povídka vyšla v časopise The Pearl, A Magazine of Facetiae and Voluptuous Reading (v předmluvě českého překladu místo 'Magazine' psáno 'Journal'), který skutečně vycházel v letech 1879 až 1880, na pokračování pod názvem Lady Pokingham.
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla


Cress - Marissa Meyer

27. května 2015 v 9:29 | Terry


Název: Cress
Původní název: Cress
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl série: 3
Počet dílů v sérii: 4 + novela
Počet stran: 616
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2014
ISBN: 978-80-252-2952-1

Hodnocení na Databázi knih: 95%


Anotace:
Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Elita - Kiera Cass

26. května 2015 v 10:21 | Terry


Název: Elita
Původní název: The Elite
Autor: Kiera Cass
Série: Selekce
Díl série: 2
Počet dílů v sérii: 3
Počet stran: 280
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2013
ISBN: 978-80-7447-861-1

Hodnocení na Databázi knih: 86%


Anotace:
Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla