Mrazení - Maggie Steefvater

10. června 2015 v 10:53 | Terry


Název: Mrazení
Původní název: Shiver
Autor: Maggie Steefvater
Série: Vlci z Mercy Falls
Díl série: 1
Počet dílů v sérii: 3
Počet stran: 342
Rok vydání: 2010
Rok vydání originálu: 2009
ISBN: 978-80-257-0249-9

Hodnocení na Databázi knih: 79%


Anotace:
Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem - jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetlaCo my na to:
" Od odby, kdy jsem četla Mrazení už uplynulo hodně času, pořád si ale pamatuji, jak mě kniha okouzlila! Začala jsem ji číst v době, kdy všichni šíleli okolo Stmívání, všude se přetřásalo téma upírů. Já jsem toužila po nějaké zajímavé fantasy, ale ne s upírskou tématikou. V té době jsem neměla ještě tolik fantasy knih, tak jsem si vybírala ve čtečce. Vlci mě zaujaly, tak jsem se pustila do Mrazení. Příběh mě naprosto uchvátil! Během jediného dne jsem přečetla skoro polovinu knihy v elektronické formě a hned druhý den jsem se vypravila pro její výtisk do knihkupectví. Četla jsem ji ve vlaku cestou domů, četla jsem i doma až do doby, kdy mě pálily oči natolik, že už jsem nemohla číst dál. Další den jsem knihu neodložila do odby, než jsem přečetla poslední stránku.
Zbožňuji vlky a bezmezná láska, která se odehrává mezi Grace a Samem mě také oslovila. I když už je to opravdu dlouho, co jsem knihu četla, příběh ve mě zanechal dojem až do dneška a už jsem ji doporučila mnoha lidem. Bezesporu patří mezi mé nejoblíbenější fantasy."
Terry
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 10. června 2015 v 11:07 | Reagovat

Také jsem četla, kniha mne pohltila, je krásně psaná a líbí se mi, že ne jen z podhledu jedné osoby. Další dva díly jsou také úžasné.

2 Terry a Tess Terry a Tess | Web | 10. srpna 2015 v 9:00 | Reagovat

Následující díly mě mírně zklamaly, na první díl u mě nemají, ten byl naprosto dokonalý!

Terry

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama