Říjen 2015

Podivné město - Ramsom Riggs

26. října 2015 v 10:44 | Terry


Název: Podivné město
Původní: Hollow City (Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children II.)
Autor: Ramsom Riggs
Série: Sirotčinec slečny Peregrinové
Díl série: 2/3
Počet stran: 422
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2014
ISBN: 978-80-7462-565-7

Hodnocení na Databázi knih: 83%


Anotace:
Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků - do světa obydleného "podivnými" dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Nejkrásnější - Marissa Meyer

26. října 2015 v 10:30 | Terry


Název: Nejkrásnější
Původní název: Fairest
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl série: Novela
Počet dílů v sérii: 4 + novela
Počet stran: 192
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2015
ISBN: 978-80-252-2206-5

Hodnocení na Databázi knih: 84%


Anotace:
Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá "osobní romantické kouzlo", aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh - příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud.
Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Splynutí - Maggie Steefvater

26. října 2015 v 10:04 | TerryNázev: Splynutí
Původní název: Forever
Autor: Maggie SteefvaterŽánr: Fantasy & Sci-fi
Série: Vlci z Mercy Falls
Díl série: 3
Počet dílů v sérii: 3
Počet stran: 400
Rok vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-257-0514-8

Hodnocení na Databázi knih: 86%


Anotace:
Tehdy… Když Sam potkal Grace, byl vlk a ona dívka. Pak se jim podařilo najít způsob, aby Sam zůstal napořád člověkem, a jejich vzájemná náklonnost přerostla v opravdovou lásku. Teď… Byl by to hezký konec příběhu, jenomže jim ho osud nedopřál. Teď se zase Grace každou chvíli mění ve vlčici a utíká do lesů za smečkou. A na smečku z Mercy Falls číhá skutečné nebezpečí - místní obyvatelé chtějí vlky do jednoho postřílet. Navždy…? Sam by pro Grace udělal cokoli. Dokáže se ale jeden chlapec a jedna dívka postavit nelítostnému světu? Všechno - láska, přátelství i budoucnost - se má rozhodnout v jednom jediném okamžiku, okamžiku života, či smrti, rozloučení, nebo splynutí…


Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Pí a jeho život - Yann Martel

25. října 2015 v 20:00 | Tess
Název: Pí a jeho život
Původní název: Life of Pi
Autor: Yann Martel
Počet stran: 352
Rok vydání: 2004
Rok vydání originálu: 2001
ISBN: 80-7203-570-3

Anotace:
Po tragickém ztroskotání japonské nákladní lodi Tsimtsum, převážející bývalého ředitele zoo s rodinou i jeho zvířata z Indie do Kanady, se na rozbouřené hladině Tichého oceánu pohupuje osamělý záchranný člun. Posádka člunu se skládá z hyeny skvrnité, zebry (se zlomenou nohou), samice orangutana Bublinky, dvoumetrákového bengálského tygra - a šestnáctiletého indického chlapce jménem Pí. Kulisy jsou připravené pro jeden z nejpozoruhodnějších anglosaských románů současnosti. Román Pí a jeho život (Life of Pi, 2001) mladého kanadského spisovatele Yanna Martela (1963) je formativní dílo plné ohromující imaginace. Inteligentní humor, neustálá konfrontace člověka a jeho náboženských vyznání se světem zvířat, mytologický rozměr a působivé poselství románu těší a okouzlují čtenáře na celém světě. Promyšlená struktura, překvapivý konec a neobvyklá šířka záběru navíc zaručují, že se ke knize budete chtít znovu a znovu vracet. Kniha, ověnčená několika cenami včetně britské Man Booker Prize, byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků.
Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla


Dům duchů - Isabel Allende

22. října 2015 v 21:24 | Tess
Název: Dům duchů
Původní název: La casa de los espíritus
Autor: Isabel Allende
Počet stran: 377
Rok vydání: 2002
Rok vydání originálu: 1982
ISBN: 80-7257-911-8

Anotace:
Bohatý dobytkář Esteban Trueba se ožení s křehkou aristokratickou Clarou, s níž šťastně žije ve svém velkém venkovském domě. Citlivá žena, obdařená zvláštními jasnozřivými schopnostmi, však těžce snáší po léta narůstající rozpory s manželem, a po vyhroceném konfliktu Estebana opustí. Zatímco muž udělá kariéru jako pravicový politik, jejich dcera Blanca proti otcově vůli spojí svůj život s levicovým aktivistou Pedrem. Fašistický puč v roce 1973 rodinu rozbije, nad jejími členy však nepřestává bdít laskavý duch andělské Clary, dodávající trpícím a bloudícím odvahu vydržet a přežít.

Hodnocení od Tess:
Hodnocení od Terry:Nečetla