Anna- Krok za krokem ... - Justus Pfaue

4. ledna 2016 v 10:13 | Terry


Název: Anna- Krok za krokem do nového života
Původní název: Anna-Schritt fur Schritt ins neue Leben
Autor: Justus Pfaue
Žánr: Young Adult
Série: Baletka Anna
Díl série: 1
Počet dílů v sérii: 2
Počet stran: 259
Rok vydání v ČR: 2013
Rok vydání originálu: 1991
ISBN: 978-80-7447-384-5

Hodnocení na Databázi knih: 74%

Anotace:
Anna se touží stát primabalerínou. Ale po těžké autonehodě ochrne a šance na velkou taneční kariéru jsou ty tam. Vypadá to, že už nemá proč žít, bez baletu nevidí v uzdravení žádný smysl. Pak se však dostane do sanatoria, pozná Rainera, prima kluka na vozíku, který jí vlije novou energii do žil. Krok za krokem se Anna vrací do života a na pódium, kde se jí díky talentu otevírají netušené obzory. Brzo se však bude muset rozhodnout. Balet, nebo láska? Co je důležitější?
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:NečetlaCo my na to:
" Na knihu jsem se velice těšila, ale při jejím čtení mě čekalo veliké zklamání. Byla jsem si vědoma, že kniha je určena mladším ročníkům, neviděla jsem v tom však žádnou překážku, ale...
Nejde o ani tak o věk čtenáře, i když věřím, že mladším se kniha může líbit více, jako o knihu samotnou. Autor bere všechno hopem. V knize nenajdete v podstatě žádné popisi ať už jednotlivých postav nebo samotného okolí, střídmější výskyt popusů nemusí být mnohdy na škody, ale jejich nedostatek příběhu také neprospívá. Dále by neuškodilo ani podrobnější propracování duševního rozpoložení hlavních postav. Přeci jen možnost doživotní ztráty pohyblivosti dolních končetin u mladého člověka, který navíc sní o kariéře tanečníka, by dle mého názoru mělo vyvoval mnohem více emocí a niterných otázek.
Příběh je psán "horkou jehlou", což je škoda myšlenka je velice pěkná. Přesto se v knize věci prostě dějí jedna za druhou, bez přestávky a většího zamyšlení nad dlouhodobím, ale i současným vlivem na jednotlivé postavy. Jak už jsem řekla, je to veliká škoda, podle mého mínění měl příběh mnohem větší potenciál. Ale i tak si kniha našla a v budoucnu jistě i najde mnohé čtenáře a fanoušky. Prostě každému se líbí něco jiného. "
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama