Ledový drak - George Raymond Richard Martin

4. ledna 2016 v 10:53 | Terry
Název: Ledový drak
Původní název: The Ice Dragon
Autor: George Raymond Richard Martin
Žánr: Fantasy & Sci-fi
Počet stran: 128
Datum vydání v ČR: 2015
Rok vydání originálu: 1980
ISBN: 978-80-257-1465-2

Hodnocení na Databízi knih: 84%

Anotace
Ledový drak byl stvoření opředené legendami a vzbuzující strach. Žádný člověk totiž ledového draka nikdy nezkrotil. Když přeletěl přes oblohu, zůstala po něm jen strašlivá zima a zmrzlá země. Ale Adara se ho nebála. Adara totiž byla zimní dítě, narodila se za nejkrutějšího mrazu, jaký kdo pamatoval. Už si nevzpomínala, kdy ledového draka spatřila poprvé. Připadalo jí, že byl součástí jejího života odjakživa, že ji zdálky pozoroval, jak si hraje na studeném sněhu, když už ostatní děti dávno utekly do tepla. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, jež byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě - a ledový drak, který Adaru miloval - dokázali zachránit svět před úplným zničením. Na příběhy Ledového draka, které mu vyprávěla chůva, vzpomíná i Jon Sníh při hlídce na Zdi v Písni ledu a ohně.

Ledový drak George R. R. Martina, jednoho z nejrespektovanějších autorů fantasy literatury, doplněný ilustracemi Luise Royo, je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla


Co my na to:
"Taková pohádka pro dospělé a možná i trochu odrostlejší děti. Zároveň moje první setkání s autorovým dílem, seriál nepočítám :) Letos se konečně chystám na první knihu ze série Píseň ledu a ohně,v knihovně na mě už čeká dlouho, tak se do ní konečně pustím, jako do součásti naší blogerské Knižní výzvy.
Kniha je plná nádherných ilustrací od luise Roya, který patří mezi mé oblíbence, co se umění týká."
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama