Březen 2016

Nový měsíc - Stephenie Meyer

16. března 2016 v 23:18 | Tess

Název: Nový měsíc
Původní název: New Moon
Autor: Stephenie Meyer
Žánr: Fantasy
Série: Twilight sága
Díl série: 2
Počet dílů v sérii: 4
Počet stran: 464
Rok vydání: 2006
Rok vydání originálu: 2006
ISBN: 978-80-252-0899-1

Anotace:
Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají… Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů.
V druhém pokračování své série autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:

Marťan - Andy Weir

1. března 2016 v 11:23 | TerryNázev: Marťan
Původní název: The Martian
Autor: Andy Weir
Žánr: Sci-fi
Počet stran: 344
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2014
ISBN: 978-80-242-5015-1

Hodnocení na Databázi: 89%

Anotace

Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení… Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a ve všech zemích, kde vychází, sklízí nadšený ohlas. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott natočil adaptaci s Mattem Damonem v hlavní roli.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess: