Duben 2016

Nezapomenutelná cesta - Nicholas Sparks

29. dubna 2016 v 17:08 | Terry


Název: Nezapomenutelná cesta
Původní název: A Walk To Remember
Autor: Nicholas Sparks
Počet stran: 192
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 1999
ISBN: 978-80-249-2969-9

Hodnocení na Databázi knih: 83%

Anotace:
Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak.
Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Unesená - Lesley Pearse

29. dubna 2016 v 16:53 | Terry


Název: Unesená
Původní název: Stolen
Autor: Lesley Pearse
Počet stran: 326
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-243-6474-2

Hodnocení na Databázi knih: 76%

Anotace:
David Mitchell utrpí šok, když jde venčit sousedova psa a ten z moře vytáhne polomrtvou dívku v bezvědomí. Nešťastnice má na sobě zvláštně staromódní šaty, na zápěstí a u kotníků pohmožděniny - nepochybně stopy po poutech - a bezcitně oškubané vlasy. Protože trpí ztrátou paměti a nevzpomíná si, kdo je, otisknou její obrázek i s prosbou o pomoc v novinách. Poznává ji přítelkyně, s níž pracovala na zaoceánské lodi, a také bývalý spolubydlící, kadeřník Simone. Společně neznámou navštěvují v nemocnici a dívka se pomalu zotavuje. Po několika dnech ji však lékař šokuje konstatováním, že musela zhruba před třemi měsíci porodit…
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla


Oznamuje se vražda - Agatha Christie

19. dubna 2016 v 0:05 | Tess
Název: Oznamuje se vražda
Původní název: A Murder Is Announced
Autor: Agatha Christie
Žánr: Detektivka
Počet stran: 280
Rok vydání: 2008
Rok vydání originálu: 1950
ISBN: 978-80-242-2161-8

Hodnocení na Databázi knih: 92%

Anotace:
Další z detektivních příběhů Agathy Christie, jehož rozuzlení svěřila autorka do rukou slečně Marplové, nás zavádí do malého anglické městečka Chipping Cleghorn. Poklidný a jednotvárný život jeho obyvatel rozvíří inzerát otištěný v místních novinách - je v něm oznámen zločin, a to dokonce hrdelní. V určenou dobu a na určeném místě se poté události seběhnou tak, že je může objasnit jen tato všímavá a energická dáma, ztělesněná dobrá víla z viktoriánských časů, vyzbrojená staromódní kabelkou, pletacími jehlicemi a zvídavýma očima...
Hodnocení od Terry:Nečetla
Hodnocení od Tess:

Harry Potter a Tajemná komnata - J.K.Rownling

19. dubna 2016 v 0:00 | Tess
Název: Harry Potter a Tajemná komnata
Původní název: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Autor: Joanne Rowling
Žánr: Fantasy
Počet stran: 288
Rok vydání: 2000
Rok vydání originálu: 1998
ISBN: 80-00-00898-X

Hodnocení na Databázi knih: 90%

Anotace:
Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření - skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! A dějí se skutečně hrůzné věci. Kromě toho, že mají nového profesora na obranu proti černé magii, vychloubačného Zlatoslava Lockharta, že na dívčích záchodcích straší ufňukaná Uršula a Ronova sestra Ginny věnuje Harrymu přílišnou pozornost, jakási tajemná síla začne přeměňovat studenty bradavické školy v kámen! Nikdo neví, kde se vzala. Že by v tom měl prsty zlý Malfoy, nebo Hagrid, o jehož tajemné minulosti nikdo nic neví? Nebo dokonce snad samotný Harry …
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:

Kam jsi odešla - Gayle Forman

17. dubna 2016 v 9:00 | Terry


Název: Kam jsi odešla
Původní název: Where she went
Série: Jestli zůstanu
Autor: Gayle Forman
Žánr: Young Adult
Počet stran: 224
Díly série: 2/2
Rok vydání: 2011
Rok vydání originálu: 2015
ISBN: 978-80-7549-005-6

Hodnocení na Databázi knih: 83%


Anotace:
Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky.

Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti.

Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Kráva nebeská - David Duchovny

16. dubna 2016 v 11:00 | Terry


Název: Kráva nebeská
Původní název: Holy Cow
Autor: David Duchovny
Žánr: Humor
Počet stran: 184
Rok vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2015
ISBN: 978-80-242-5196-7

Hodnocení na Databázi knih: 83%


Anotace:
Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Prozření - Kelley Armstrong

16. dubna 2016 v 10:37 | Terry


Název: Prozření
Původní název: The Reckoning
Autor: Kelley Armstrong
Série: Nejtemnější síly
Díl série: 3
Počet dílů v sérii: 3
Počet stran: 280
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2010
ISBN: 978-80-87910-73-3

Hodnocení na Databázi knih: %


Anotace:
Chloe Saundersová je se svými přáteli na útěku, probouzí nejtemnější síly a... je zamilovaná. Totálně.

Jmenuju se Chloe Saundersová. Je mi patnáct a chtěla bych být normální. Ale normální nejsem. Jsem geneticky modifikovaná nekromantka a vidím mrtvé a dokonce je dokážu i probouzet, aniž bych se o to snažila. Tohle rozhodně není normální. Teď momentálně jsem se svými třemi přáteli na útěku před organizací, která nás stvořila. Jsme k smrti vyčerpaní a nevíme, komu máme věřit. A jako by tohle nestačilo, já ještě k tomu všemu bojuju se svými city… Fakt nejsem normální.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetla

Život a lásky jedné ďáblice - Fay Weldon

9. dubna 2016 v 12:39 | Tess

Název: Život a lásky jedné ďáblice
Původní název: Life and loves of a she-devil
Autor: Fay Weldon
Žánr: Romány
Počet stran: 244
Rok vydání: 1993
Rok vydání originálu: 1983
ISBN: 80-901214-3-8

Hodnocení na Databázi: 76%

Anotace:
Mary Fisherová bydlí ve Vysoké věži, na břehu moře. Píše velice pilně o tom, co je to vlastně láska. Samé lži. Mary Fisherové je třiačtyřicet a na lásku je zvyklá. Vždycky má při ruce nějakého muže, který ji miluje, někdy přímo zoufale. Mary Fisherová je drobná, hezká a půvabně tvarovaná žena, která ráda omdlévá a pláče a spí s muži, předstírajíc, že tak nečiní. Mary Fisherovou miluje můj manžel. Já miluji svého manžela a nenávidím Mary Fisherovou
Hodnocení od Terry:Zatím nečetla
Hodnocení od Tess:

Národní pohádky - Božena Němcová

9. dubna 2016 v 12:32 | Tess
Název: Národní pohádky
Autor: Božena Němcová
Žánr: Česká literatura
Počet stran: 246
Rok vydání: 1940
Rok vydání originálu: 1940
ISBN: ???

Anotace:
Další vydání klasických pohádek Boženy Němcové, jako Bajaja, O princezně se zlatou hvězdou na čele, Čert a káča, Tři zlatá pera ap.
Hodnocení od Terry:Nečetla
Hodnocení od Tess: