Červen 2016

Neslyšno - Richelle Mead

20. června 2016 v 11:55 | Terry


Název: Neslyšno
Původní název: Soundless
Autor: Richelle Mead
Počet stran: 248
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2016
ISBN: 978-80-7498-110-4

Hodnocení na Databázi knih: 75%

Anotace:
Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla


Jak na věc - Nick Hornby

16. června 2016 v 22:30 | Tess


Název: Jak na věc
Původní název: About a Boy
Autor: Nick Hornby
Počet stran: 252
Rok vydání: 2002
Rok vydání originálu: 1998
ISBN: 80-7257-127-3

Hodnocení na Databázi knih: 80%

Anotace:
Šestatřicetiletý Will Freeman je přesvědčen, že nechce mít děti, a nechápe, proč mu to pořád všichni doporučují. Je pánem svého času, kterého má spoustu díky zděděným autorským právům na vánoční píseň, kterou jeho otec napsal v roce 1938. Chápe ovšem kouzlo osamělých matek, zvlášť když vypadají jako herečka Julie Christieová. Marcus je dvanáctiletý kluk, jehož rodiče se rozešli. Jeho účes, šaty, které se nenosí, vrozená záliba v písničkách od Joni Mitchell, jeho pozici na nové škole v Londýně nijak nevylepšují. Stává se terčem pozornosti a šikanování. Jednoho dne se Will setká s Marcusem a jejich osudy se spojí dohromady.
Hodnocení od Terry:Nečetla
Hodnocení od Tess:

Catherine - April Lindner

15. června 2016 v 8:48 | Terry


Název: Catherine
Původní název: Catherine
Autor: April Lindner
Počet stran: 304
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2013
ISBN: 978-80-249-2282-9

Hodnocení na Databázi knih: 77%


Anotace:

Moderní zpracování slavného románu Na větrné hůrce Emily Brontëové. Catherine je už unavená z toho, jak se jí snaží každý vetřít do přízně jen proto, že její otec je majitelem slavného klubu The Underground na Manhattanu. Pak ale potkává nadaného, ale také velmi záhadného muzikanta Hence. Prvotní přátelství dvou mladých lidí rychle přeroste ve spalující romanci… Chelsea vždy věřila tomu, že její matka umřela náhle po krátké nemoci. Dokud nenajde dopis, který pro ni otec po léta schovával. Dopis od matky Catherine, z něhož vyplývá, že matka neumřela, nýbrž utekla. Zpáteční adresa na obálce - Klub The Underground.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:


Dárce - Lois Lowry

14. června 2016 v 10:01 | Terry


Název: Dárce
Původní název: The Giver
Autor: Lois Lowry
Počet stran: 208
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 1993
ISBN: 978-80-257-1316-7

Hodnocení na Databázi knih: 85%


Anotace:
Když mají lidé svobodu volby, vyberou si špatně. Dvanáctiletý Jonas žije ve světě, v němž neexistují války, zločiny, strach ani bolest. Všechno je dokonale organizované, nikdo si kvůli ničemu nemusí dělat starosti, dokonce i povolání dostane každý přiděleno. Jonas se má stát "příjemcem paměti", uctívaným strážcem vzpomínek. Podrobuje se výcviku, při němž mu dosavadní příjemce paměti předává to, co nikdo jiný nesmí vědět ani cítit - vzpomínky a zkušenosti předchozích generací, dozvídá se o bolesti a utrpení, ale i o kráse, lásce a přátelství a začíná chápat, že jeho společenství žije v dostatku a bezpečí za cenu totální absence citů a možnosti volby. A s tímhle vědomím, s poznáním těchto hodnot už nedokáže žít jako dřív...

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess: