Divergence - Veronica Roth

14. října 2016 v 10:48 | Terry


Název: Divergence
Původní název: Divergent
Autor: Veronica Roth
Série: Povstalecká trilogie
Díl série: 1/3
Počet stran: 344
Rok vydání: 2012
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-7447-125-4

Hodnocení na Databázi knih: 88%

Anotace:
Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže…
Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla
" Povstalecká trilogie patří bezesporu k jedné z nejoblíbenějších sérií současnosti, její popularitu také potvrzuje to, že se všechny díly dočkaly filmového zpracování. První díl jsem četla až po zhlédnutí filmu, možná právě na ten popud a také na výrazné doporučení od adminky LCS blogu, jsem si knihy koupila.
Divergence se mi popravdě libila vice, než její filmové zpracování. Přesto, že jsem vlastně věděla, jak se děj vyvine, jsem knížku zhltla celkem rychle a byla jsem po jejím přečtení plná nadšení na další díly. Bohužel s následujícími díly přišlo zklamání, tahle série pro mě bohužel měla sestupnou tendenci."

Terry

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 30. října 2016 v 10:46 | Reagovat

Divergence patří mezi mé srdeční záležitosti :-) Podle mě je to nejlepší dystopie, kterou jsem četla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama