Čtyři kousky chleba - M.Hollander-Lafon

24. ledna 2017 v 8:17 | Terry

Název: Čtyři kousky chleba
Původní název: Quatre petits bouts de pain
Autor: Magda Hollander-Lafon
Počet stran: 152
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2013
ISBN: 978-80-249-2285-0

Hodnocení na Databázi knih: 60%

Anotace:
Autobiografické dílo z pera naturalizované Francouzky se ve Francii hned po vydání zařadilo mezi deset nejúspěšnějších titulů. Magda se narodila roku 1927 do židovské maďarské rodiny, od mládí na vlastní kůži zažívala nenávistný antisemitismus. V roce 1944 byla s matkou a sestrou deportována do Osvětimi. Prošla postupně několika pracovními tábory, v dubnu 1945 se jí podařilo z Grosswertheru utéci do lesů, kde ji našli a zachránili američtí vojáci. Po dlouhých letech mlčení se osmdesátiletá Magda rozhodla předat dalším generacím svědectví o své minulosti.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:Nečetla


Co my na to:

"Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, bylo by to: "Nudná". Nechci nijak zlehčovat nebo popírat hrůzy, které si aurotka za války prožila, ale její podání bylo nezáživné. Kniha na mě celkovým dojmem působila strašně chaoticky a neuspořádaně. Některé myšlenky mi přišly nedokončené a neustálé upomínání na boha nebo boží záměr mi přišlo otravné. Kniha mě bohužel nikterak neoslovila. "
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sylva Sylva | Web | 25. ledna 2017 v 17:38 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že téma antisemitismu Němců, kteří ho uplatňovali za války, tak to mě hodně bere, tak jsem knihu četla. No, z pohledu křesťana by to byla pecka, mě to nevadilo, ale věřím, že mnoho lidí nadšeno nebude. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama