Mrtví do soumraku - Charlaine Harris

21. ledna 2017 v 9:52 | TerryNázev: Mrtví do soumraku
Původní název: Dead Until Dark
Autor: Charlaine Harris
Série: True blood/Pravá krev
Pořadí v sérii: 1/13
Žánr: Fantasy & Sci-fi
Počet stran: 296
Rok vydání: 2009
Rok vydání originálu: 2007
ISBN: 978-80-7384-189-8

Hodnocení na Databázi knih: 74%


Anotace:
Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Ač je to hezká žena, působí tiše a uzavřeně. Má jednu zvláštní vlastnost, která může být ve styku s druhým pohlavím nepohodlná - dokáže totiž číst, co si kdo myslí. Jednou potkává muže svých snů. Je to vysoký a hezký Bill, jehož myšlenky zůstávají utajeny i Sookii. Ta ale netuší, že je to upír s pošramocenou pověstí, který se stýká s podivnými existencemi. Jejich představy o morálce jsou dost svérázné. Když pak jsou stojaté vody maloměstečka zčeřeny několika nepochopitelnými vraždami, ocitá se Bill mezi podezřelými. Ve chvíli, kdy je zabita její kolegyně, začíná se o svůj život obávat i Sookie. Kniha získala v roce 2001 cenu Anthony Award za nejlepší detektivní román.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetlaCo my na to:
" I když už jsem před pár lety viděla seriálovou verzy, i když ještě né celou, tak i přesto, se mi kniha líbila. Navzdory tomu, že jsem víceméně věděla, co se bude dít, jsem se bez jakýchkoliv problémů začetla. V podstatě jde o všední příběh obyčejné dívky, která vlastně nění vůbec obyčejna a její život by si jen málokdo troufal označit za obyčejný. :) V určitých aspektech se postavy liší id svých seriálových protějšků, ale neřekla bych, že je ta odlišnost nijak zvlášť výrazná.
Sérii mám doma celou, takže se těším, až si přečtu další dilý, i když k těm se v letošním roce ve svém plánu asi nedostanu, ale uvidíme."
Terry

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama