Poppy Day - Amanda Prowse

20. ledna 2017 v 10:00 | Terry


Název: Poppy Day
Původní název: Poppy Day
Autor: Amanda Prowse

Počet stran: 312
Rok vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-7390-350-3

Hodnocení na Databázi knih: 76%


Anotace:
Co byste obětovala, aby se váš miláček vrátil domů? Od té doby, co si kadeřnice Poppy Day vzala svého miláčka Marta, byli spolu šťastní. Nyní je Mart na misi v Afghánistánu a Poppy počítá každý den, až se vrátí domů.Avšak jednoho dne zaklepou na její dveře neznámí lidé a její svět se zhroutí. Mart byl vzat jako rukojmí a pro armádu je příliš nebezpečné, aby se ho pokusili zachránit.Poppy je odhodlána přivést ho domů sama. Ale brzy bude stát před nejtěžší otázkou svého života: není cena za záchranu muže, kterého miluje, příliš vysoká? Silný příběh o ztrátě a odvaze od autorky, která z vlastní zkušenosti moc dobře ví, o čem píše.

Hodnocení od Terry:
Hodnocení od Tess:nečetlaCo my na to:
"Popravdě pořád nějak nevím, jaké emoce ve mě tato kniha vyvolala. Příběh je bezesporu zajímavý a téma aktuální, ale autorčin styl mi prostě nějak nesedl. Příběh mi přijde takový neúplný, jako by v něm něco scházelo. Když se zamyslím a ohlednu zpět, vlastně nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala. Prostě jsem četla dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale pocity, které vás provází, když čtete knihu při které zažíváte nadšení ze samotného faktu, že ji čtete se u tady prostě nedostavilo. Ani přílišnou simpatii k hlavním postavám jsem nepocítila, navzdory tomu, že Poppy několikrát prohlašovala, že přece není hloupá, mě tedy trochu hloupoučká přišla, stejně jako Martin, který se bezhlavě vrhl do armády, aniž by se obtěžoval zjistit, co přesně služba v ní obnáší. Příliš mi ani nesedl opravdu nízký věk páru. A spousta omáčky z let minulých, která se roztékala okolo hlavního děje.
Zkrátka, knihu jsem přečetla, ale znovu už bych ji číst asi nechtěla. Teď váhám, zda mám dát autorce pomyslnou "druhou šanci", témata jejích knih jsou hodně zajímavá, ale její styl psaní mi zrovna dvakrát nesedl. Tak uvidíme v budoucnu, jak se mi to v hlavě rozleží. :)"
Terry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 21. ledna 2017 v 4:15 | Reagovat

to vypadá skvěle :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama