Zase ona: Zrození Meryl Streep - Michael Schulman

20. dubna 2017 v 9:00 | TerryNázev: Zase ona: Zrození Meryl Streep
Původní název: Her Again: Becoming Meryl Streep
Autor: Michael Schulman
Žánr: Memoáry
Počet stran: 256
Datum vydání: 2016
Rok vydání originálu: 2016
ISBN: 978-80-7390-414-2

Hodnocení na Databízi knih: 80%

Anotace:

Portrét ženy, doby a herectví: první důkladná biografie Meryl Streep - "Železné Lady" herectví, která byla nominována na devatenáct Oscarů a tří získala. Kniha popisuje její začátky ze sedmdesátých let. Portrét ženy potýkající se s láskou, feminismem a ohromujícím talentem.

V roce 1975 byla Meryl Streep absolventkou dramatu na Yale a hledala své místo na newyorské divadelní scéně. Plná talentu a ambicí byla jako desítky dalších mladých herců, kteří hledali své místo na slunci a vedli bujarý společenský život. Meryl se však od svých vrstevníků v lecčems lišila. Ve své první sezóně v New Yorku získala nominaci na Tony Award a dvě role v prestižních Shakespearových hrách.

Kniha je intimním pohledem na umělecký vývoj Meryl Streep až k celosvětově uznávané herecké osobnosti. Nevyhýbá se také soukromému životu - milostnému románku s kolegou hercem Johnem Cazalem nebo manželství se sochařem Donem Gummerem.

Hodnocení Tess:
Hodnocení Terry:Nečetla
Co my na to:

"Krásně napsaná kniha o životě Meryl Streep, nebo respektive o její části, o které toho nikdo moc neví, o jejích začátcích v divadle a ve filmu. A to je na tom to krásné, že nám autor pomocí velmi důkladného výzkumu poodhalil část jejího života. Trošku mi vadili chyby v překladu, hlavně datu narození Meryl Streep, ale jinak je to krásně napsaná kniha, která mě bavila a dozvěděla jsem se i něco nového."
Tess
Nečetla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama