Květen 2017

Pátá vlna - Rick Yansey

11. května 2017 v 9:11 | TerryNázev: Pátá vlna
Původní název: The 5th Wave
Autor: Rick Yansey
Série: Pátá vlna
Díl série: 1/3
Počet stran: 448
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-7384-769-2

Hodnocení na Databízi knih: 74%

Anotace:

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu.
Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra - nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:Nečetla


Dívka z nočních můr - Kerndale Blake

9. května 2017 v 8:00 | TerryNázev: Dívka z nočních můr
Původní název: Girl of Nightmares
Autor: Kerndale Blake
Série: Cas a Anna
Díl série: 2/2
Počet stran: 288
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2012
ISBN: 978-80-7384-679-4

Hodnocení na Databízi knih: 74%

Anotace:

Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího - nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby.
Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:Nečetla


Inferno - Dan Brown

2. května 2017 v 9:20 | TerryNázev: Inferno
Původní název: Inferno
Autor: Dan Brown
Série: Robert Langdon
Díl série: 4/4
Počet stran: 424
Datum vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2013
ISBN: 978-80-257-0934-4

Hodnocení na Databízi knih: 83%

Anotace:

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol.
Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi.

Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis - Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:Nečetla