Pátá vlna - Rick Yansey

11. května 2017 v 9:11 | TerryNázev: Pátá vlna
Původní název: The 5th Wave
Autor: Rick Yansey
Série: Pátá vlna
Díl série: 1/3
Počet stran: 448
Rok vydání: 2013
Rok vydání originálu: 2011
ISBN: 978-80-7384-769-2

Hodnocení na Databízi knih: 74%

Anotace:

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu.
Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra - nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál.

Hodnocení Terry:
Hodnocení Tess:Nečetla
Co my na to:

" Nejdřív jsem se nějak nemohla začíst a v ději jsem měla maličko zmatek. po pár kapitolách se to však změnilo a já četla jak divá. Střídání postav mi nedělalo žádný problém. Zpočátku jsem si říkala, že další dily už nejspí číst nebudu, ale kdybych po dočtení Páté vlny měla i díl druhý, tak bych se do něj hned pustila. :) Jsem celkem zvědavá, na filmové zpracování, ale počítám s tím, že budu spíše zklamaná, což se mi stává u většiny filmových adaptací knih, jež jsem četla. No uvidíme, každopádně plánuji v příštím měsíci koupi dvou zbývajících dílů. :D "
Terry
Nečetla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 11. července 2017 v 21:25 | Reagovat

Na tuto knihu se také moc dlouho chystám, připomíná mi Hosta a ten se mi moc líbil :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama